Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Якби не послабили карантин, то в Україні сьогодні коронавірусу не було

Про це свідчить дослідження київського міжнародного інституту соціології   З 24 травня по 4 червня 2020 року київський міжнародний інститут соціології провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів "Як українці дотримуються карантинних умов: травень-червень".

Один із основних способів не заразитися коронавірусом та не наражати на небезпеку інших – залишатися вдома. У цьому дослідженні  ми спробували виявити, наскільки українці дотримуються цього принципу після майже 3 місяців карантину.

Дослідження показало, що в середньому кожний українець віком 18 років і старший виходив на вулицю приблизно 10 разів на тиждень. Впродовж останнього  тижня 90% населення один чи більше разів виходили з дому. 

З них:
37% — виходили декілька разів на день,
22% — виходили раз на день, тобто  майже 60% (37%+22%) виходить на вулицю не менше, ніж раз на день,
21% — виходили більше одного разу на тиждень (сума тих, хто виходив 2-3 та 3-4 рази на тиждень),
9% — виходили 1 раз на тиждень.
Лише 10% опитаних сказали, що взагалі не виходили з дому впродовж тижня.
 

Якби карантин продовжився, то кількість захворювань на день впала би до 0 чи поодиноких випадків до 10-15 червня.  Але після запровадження урядом першої фази послаблення карантину 11 травня, реальна кількість підтверджених діагнозів пішла вгору, і зараз небезпека захворіти майже вдвічі вища, ніж під час суворого карантину. До того ж цей показник зростає. 
 
Опитування показують, що 60% населення виходить на вулицю щонайменше один раз на день, у середньому українці виходять на вулицю 10 разів на тиждень.  Сукупно з недотриманням норм безпечної поведінки  на вулиці і в транспорті це й спричиняє нову хвилю зростання захворювань.

Частково зростання може бути пояснене збільшенням кількості тестувань, але лише частково, бо кількість тестувань не збільшується за експонентою.  

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,4% — для показників, близьких до 10%.Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старші) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У перебігу опитування проведено 2000 інтерв'ю.

Довідково.
За статтю
:
Жінки більше сидять вдома ніж чоловіки. Тих, хто не виходив з дому протягом тижня, — майже вдвічі більше серед жінок (13%), ніж серед чоловіків (7%). Це пов’язано з тим, що очікувана тривалість життя жінок приблизно на 10 років більша, ніж чоловіків, а літні люди рідше виходять з дому.
Серед чоловіків набагато більше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, ніж серед жінок (48% чоловіків проти 28% жінок).

За віком:
Найменше тих, хто зовсім не виходив з дому протягом тижня, серед людей віком 30-44 років (4%), найбільше таких серед людей віком 60 років та старших (22%).
Найбільше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, серед людей віком 30-44 років (46%) та 45-59 років (44%). Найменше таких серед людей віком 60 років та старших (23%).
Починаючи з віку 50 років,  —чим більше вік, тим рідше респонденти виходять з дому. 

За рівнем освіти:
Тих, хто зовсім не виходив з дому впродовж тижня, найбільше серед людей з неповною середньою освітою і нижчою (30%), найменше – серед людей з вищою освітою (6%).
.Найбільше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, серед людей з вищою та середньою спеціальною освітою (однаково 38%), найменше – серед людей з неповною середньою освітою і нижчою (30%).


  скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж