Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

З Днем Незалежності, Україно!

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

День Незалежності відзначається щорічно 24 серпня

В Україні 24 серпня щорічно відзначається День Незалежності - державне свято, встановлене на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді. У цей день по всій країні зазвичай проходять масові заходи і гуляння. На жаль, через епідемію коронавірусу цього року святкування будуть не такими масштабними.

Крім того, нагадаємо, що в 2020 році у зв'язку зі святом в українців буде три вихідних поспіль: 22,23 і 24 серпня але про все по порядку. 

Історія свята:
17 березня 1991 року відбувся єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з цим референдумом в Україні з ініціативи Народного Руху України за перебудову було проведено республіканське консультативне опитування: "Чи згодні ви, щоб Україна була у складі Союзу суверенних республік на підставі Декларації про державний суверенітет України". Позитивно на нього відповіли понад 80% опитаних.

Наслідком ідеологічної боротьби Народного Руху України за перебудову стало те, що референдумом і опитуванням в Україні були легітимізовані мінімум дві абсолютно різні форми Союзної держави і зроблено крок до незалежності - зобов'язання республіканської влади розробити і прийняти декларацію про суверенітет України.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Того ж дня було прийнято постанову "Про День проголошення незалежності України". Пізніше в Кодексі законів про працю Української РСР з'явився запис: "16 липня - День Незалежності України".

24 серпня 1991 ВР Української РСР прийняла Акт проголошення незалежності України. 

"Проголосити 24 серпня 1991 року Україну незалежною демократичною державою. З моменту проголошення незалежності чинними на території України є тільки її Конституція (888-09), закони, постанови Уряду та інші акти законодавства Республіки", – говорилося в тексті документа.

1 грудня 1991 року акт проголошення незалежності був підтверджений на всеукраїнському референдумі. У червні 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова "16 липня - День Незалежності України" замінити словами "24 серпня - День Незалежності України". Тому з 1992 року День Незалежності України щорічно відзначскачать dle 10.5фильмы бесплатно