Вперше кукурудзяного жука на території Буковини виявили у 2012 році Реклама
В місті Сокиряни запроваджено карантинний режим в зв’язку з виявленням західного кукурудзяного жука. Про цей інформує Сокирянська районна державна адміністрація.
Західний кукурудзяний жук Diabrotica virgifera virgifera Le Conte – вперше виявлено на території Буковини у 2012 році на площі 751 га в Новоселицькому, Глибоцькому, Заставнівському та Кельменецькому районах.
У кінці серпня 2020 року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки на території Сокирянського району були проведені обстеження полів кукурудзи в 3-кілометровій зоні ПКР «Сокиряни-Авто» в м.Сокиряни на 4 ділянках загальною площею 90 га та виявлені вогнища регульованого шкідливого організму західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera).
З метою убезпечення більших площ від ураження, розпорядженням районної державної адміністрації від 01.09.2020 № 254-р, починаючи із 01.09.2020 року запроваджено карантинний режим в місті Сокиряни з встановленням карантинної зони в 3-кілометровій зоні ПКР «Сокиряни-Авто» загальною площею 90 га на період до його скасування у встановленому чинним законодавством порядку.
Крім того, затверджено фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука на території Сокирянського району на 2020-2025 роки.
Довідково: Імаго західного кукурудзяного жука – маленькі жуки з овальним тілом довжиною 4–7 мм, жовтувато бурі з більш темними вусиками і жовтими смужками на надкрилах. Самці дрібніші від самок і мають більш темне забарвлення. Личинка довга, тонка, 10–13 мм, біла або жовто-біла, з темною головою, ногами, грудним і анальним щитками. Лялечка – безпокривна, блідо-жовта або біла, довжиною 4,5-5,5 мм, вільна, ніжна, в ґрунтовій колисочці.
Личинки західного кукурудзяного жука живляться виключно коренями кукурудзи. Імаго живляться пилком, приймочками кукурудзи, нестиглим зерном, листками кукурудзи. Як наслідок, пошкоджені рослини: жовтіють, відстають в рості, в’януть, а нерідко молоді рослини зовсім гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми "гусячої шиї”. При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родини гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.
Боротьбу з личинками D. virgifera можна проводити препаратами, які вносяться в ґрунт на основі карбофурану, тербуфосу, тефлутріну, карбосульфану та протруйники насіння – тіаметоксам, тефлутрін, імідахлопрід та ацетаміпрід.


