Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Депутати показали гарний приклад містянам - здали кров

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Згуртував своїх колег навколо цієї хорошої ідеї депутат Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин

Реклама

Початок другого місяця осені ознаменувався доброю справою: чернівецькі депутати «злили» кров, щоб допомогти врятувати чиєсь життя. Відтак, банк Чернівецького центру переливання крові поповнився на один літр і 350 мілілітрів таких груп крові, як І негативна, ІІ позитивна і ІІІ негативна.

Віталій Михайлішин, який організував колег для цієї доброї справи, зазначив, що він добре знайомий із роботою Центру – адже сам регулярно здає тут кров. Також свого часу допоміг Центру вирішитипроблему з придбанням донорських крісел. Знає він і основну проблему Центру - недостатньо донорів. Зараз за рік у Центрі робиться приблизно 5 тисяч трансфузій.

Він додав, що раніше у суспільстві до донорів ставилися із повагою. Зараз ставлення інше – ось і падає число охочих ставати донором.

«Тому потрібна комплексна програма з підвищення авторитету донорів. Це має бути зроблено на рівні програми міської влади. Буду ініціювати, щоб міськрада розробила таку програму заохочення донорів», - сказав депутат.

Завідувачка відділу комплектації донорських кадрів Чернівецького обласного центру служби крові Олена Макаренко подякувала депутату за підтримку донорів у Чернівцях. І зазначила, що у місті є три людини, які більше 100 разів здавали кров - таким людям надають звання «Заслуженого донора». Це звання надає президент України, до нього з цього приводу звертались, але офіс президента ніяк не відреагував на це звернення.

«Значить потрбно, щоб до президента звернулась вся міська рада. Бо наявність таких людей у місті – це наша гордість, і ми будемо вимагати, щоб їм надали звання, якого вони давно заслужили»,- відповів їй Михайлішин.

Олена Макаренко розповіла, здавати кров – це дуже корисно для здоров’я. Регулярна здача крові допомагає оновлювати організм. Він омолоджується, запускаються захисні системи організму та імунітету. Це дещо розвантажує внутрішні органи (печінку, селезінку), а також людині стає легше дихати. Уже доведено медициною в Європі, що донори набагато рідше страждають від інфарктів та інсультів і набагато легше переносять крововтрати.

Депутати показали гарний приклад містянам - здали кров

 

«Віталій Михайлішин кинув клич, що необхідна ІІ група крові і ми відгукнулися, - розповідає про свій візит депутат міської ради Анатолій Чесанов. – Також по можливості будемо долучати і наших колег. Щоб в цей важкий час, коли COVID-19, коли люди не йдуть здавати кров, ми в повному обсязі задовольнили потреби центру переливання крові. Гадаю, до цього треба свідомо ставитися і розуміти, що в даний час здорові молоді люди повинні допомагати, чим можуть. Хтось воює на Сході, а хтось може тут допомогти людині врятувати життя»

Під час візиту депутатів до центру переливання крові зайшла розмова про кров людей, які перехворіли на COVID-19. Олена Макаренкозауважила:

«Кров таких донорів має антитіла проти цього вірусу. І якщо кров цієї людини перелити тій, яка ще не хворіла, то вона і надалі не буде хворіти, бо у неї вже будуть присутні в крові ці антитіла. Антитіла деякий час циркулюють в організмі, але, на жаль, вони не назавжди»

Медик каже, що до їхнього центру поки що не надходили офіційні запити на кров донорів, які перехворіли COVID-19. Але якщо буде така потреба, то зможуть і її надати - адже серед донорів є 10% тих, які точно перехворіли COVID-19 і вже одужали.

Власне, раніше у легкій формі перехворів на COVID-19 і один із сьогоднішніх візитерів – депутат міської ради Андрій Брязкало.

«Вже вдруге здаю кров, - каже пан Андрій. - Це добра справа, чому б і ні? Можливо, це справді комусь допоможе врятувати життя. І ще сьогодні дізнався, що в мене досить рідкісна кров, ІІІ негативна. До того ж, це вже собі в голові склав, що вона ще й має антитіла до COVID-19, то, можливо, когось і врятує від цього вірусу. Тому я думаю, що комусь пощастить. Як почуваюся після здачі крові? Щоб паморочилося в голові, то ні, але позитив від цього є однозначно. Всім рекомендую, бо це якось заряджає енергією. Напевно, що тут і атмосфера така, і персонал дуже хороший, доброзичливий і турботливий. Я думаю, що усі, хто прийде сюди здати кров, однозначно отримають тільки хороші позитивні емоції»

Позитивні емоції можна було відчути і від ініціатора сьогоднішньої здачі крові – Віталія Михайлішина. Він відзначив, що нинішнє приміщення Чернівецького обласного центру крові – це колишній пологовий будинок в якому він народився.

«Завжди радий здати кров, готовий допомогти, якщо в цьому є потреба. Я регулярно здаю тут кров. Мені телефонують, коли необхідна перша негативна група крові. Також мені б дуже хотілося, щоб більше чернівчан долучилися до такої ініціативи. Тому що це дуже важливо і може врятувати чиєсь життя», - закликав містян до здачі крові Віталій Михайлішин.

Депутати показали гарний приклад містянам - здали кров


 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
22:30
Сонячна електростанція запрацювала на водопровідній насосній станції у Чернівцях
ВІДЕО
22:00
У Чернівцях судитимуть чоловіка, який підпалив синагогу
ВІДЕО
21:31
На Буковині в п’яній ДТП загинула пасажирка
ВІДЕО
21:00
Пишуть історію кров’ю: на Буковині в останню дорогу провели чотирьох героїв
ВІДЕО
20:01
«Буковина» програла київському «Динамо» у півфіналі Кубка України
19:17
Під час матчу з "Динамо" футболіста "Буковини" забрала з поля швидка
18:34
Відомо, який радіаційний фон зафіксували сьогодні на Буковині
17:36
Складати НМТ у Чернівецькій області цьогоріч виявили бажання 8 630 абітурієнтів
17:12
На насосній станції «Магала» запрацювала потужна сонячна електростанція
16:41
На Буковині сталася масова загибель бджіл через обробку садів хімікатами
16:00
Долар по 44 грн і продовжує дорожчати: курс в обмінниках на 21 квітня
15:29
Судитимуть чернівчанина, який підпалив синагогу і зламав стенд у церкві
15:13
В Івано-Франківську підлітки серед ночі понищили сакури
ВІДЕО
14:54
Біля Львова побудують завод із виробництва зріджених газів
14:20
У Вашківецькій громаді відкрили меморіальні дошки загиблим захисникам
ФОТО
13:51
У Чернівцях біля ТЦ на вулиці Руській впав автомобільний кран
13:20
На Волині мати продала 6-річного сина за 25 тис. доларів
ФОТО
12:56
Горіла будівля і дорогу перекрило дерево: на Буковині за добу трапилося 4 події
12:30
Власноруч перевела 80 тис. грн: буковинку обманули псевдобанкіри
11:58
Вночі на Буковині прогнозують заморозки до 3° морозу
11:42
На Буковині ремонтують ще одну ділянку міжнародної траси М-19
10:58
На початку Головної у Чернівцях розсипали продукти на дорозі
ФОТО
10:40
На Буковині п'яний водій врізався у дерево, 27-річна жінка загинула від травм
ФОТО
09:58
Сьогодні на Буковині прогнозують хмарну погоду та невеликий дощ
09:29
Майже 30 вулиць у Чернівцях до ночі залишаться без води: перелік
08:54
Буковина прощається з чотирма Героями, які віддали життя за Україну
ФОТО
00:45
Через аварію вигоріли дві автівки та господарська будівля
ВІДЕО
00:39
Незаконний перетин кордону можуть криміналізувати
ВІДЕО
22:35
На Буковині рятувальники дістали два тіла з водойм
ВІДЕО
22:31
У 19 зійшла на світовий п’єдестал: буковинка Дарія Булай виборола бронзу на Прем’єр Лізі з карате
ВІДЕО
20:59
Буковина у жалобі за двома відважними захисниками
ВІДЕО
19:58
Співачка з Чернівців Аліна Гросу поділилася першими кадрами з чоловіком і сином з пологового
ФОТО
18:59
Уряд відмовився від запровадження ПДВ для ФОП — Тимошенко
17:59
Чернівці попрощалися з відважним Героєм Андрієм Вакарюком
ФОТО
17:44
За тиждень на Буковині відновили майже 13 тис. м² покриття на дорогах держзначення
Усі новини