Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Демонтаж контрольних функцій Національного агентства з питань запобігання корупції ніколи не буде сприйнятий ні українським суспільством, ні європейськими партнерами

Реклама

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбулося термінове закрите засідання РНБО щодо невідкладних заходів, яких має вжити держава після рішення Конституційного Суду щодо неконституційності окремих положень закону про запобігання корупції та статті 366-1 Кримінального кодексу України.

Глава держави наголосив на необхідності термінової реакції на ситуацію, яка склалася після ухвалення Конституційним Судом за поданням групи народних депутатів рішення щодо антикорупційної інфраструктури України.

«Справа не тільки в цьому рішенні, а й загалом у цілеспрямованих діях певних осіб на підрив суспільного договору в Україні та на створення реальної загрози національній безпеці та обороні нашої держави. Ми повинні не допустити ані того, що цю проблему почне вирішувати вулиця на свій розсуд, ані того, що це або якесь інше рішення Конституційного Суду буде використане ворогами України для дискредитації нашої країни за кордоном», – зазначив Президент.

Він зауважив, що демонтаж контрольних функцій Національного агентства з питань запобігання корупції та кримінальної відповідальності за свідоме порушення вимог законодавства при декларуванні ніколи не буде сприйнятий ні українським суспільством, ні європейськими партнерами.

Володимир Зеленський акцентував увагу, що через вищезазначене рішення Конституційного Суду виникла проблема навіть із втіленням у життя результатів місцевих виборів, які відбулися в Україні 25 жовтня. Адже без повноважень НАЗК з проведення спеціальної перевірки, які визнані КСУ неконституційними, не можна призначати обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування – секретаря місцевої ради або голову місцевої ради.

«Тому потрібно дуже детально опрацювати всю проблематику, яку ми, на жаль, отримали після рішення Конституційного Суду. Одразу скажу про головне, щоб ні в кого не було навіть найменшого сумніву, – система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроекти для її поновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради як невідкладні», – наголосив Президент України.

Він закликав членів РНБО напрацювати конкретні рішення.

«Головні питання. Чому взагалі з’явилося дане рішення Конституційного Суду України? Які мотивації вбачаємо в цьому рішенні ми? Яка законодавча база потрапила під рішення Конституційного Суду і чому саме?» – зазначив Глава держави.

Також Президент звернувся до правоохоронних органів з проханням встановити всі деталі ухвалення вказаного рішення Конституційного Суду.

За результатами засідання було ухвалено рішення, зокрема, щодо вжиття Кабінетом Міністрів невідкладних заходів щодо тимчасового порядку ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також проведення спеціальної перевірки. Володимир Зеленський запропонував терміново розробити та внести на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про відновлення довіри до конституційного судочинства. Також було ухвалено рішення про активізацію діяльності Комісії з питань правової реформи при Президентові України та прискорення подання пропозицій щодо судової реформи.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
22:44
Автомобілі розплющило: в аварії на Буковині травмувалось 4 людей
ВІДЕО
22:30
Освітні лідери нового покоління: у Чернівцях завершилась «Школа майбутнього директора-3»
ВІДЕО
22:10
Подяки від Київського міського голови отримали військові та волонтери з Буковини
ВІДЕО
21:52
У Чернівцях достроково завершують опалювальний сезон
ВІДЕО
21:37
Що зміниться з 1 квітня: 1500 грн на руки, перерахунок пенсій, нові правила лікарняних
ВІДЕО
21:04
Загинули в бою: на Буковині попрощались із трьома героями
ВІДЕО
20:58
Відомого оленя Бориса з Рівненщини збило авто: в рогатого перелом ноги, йому роблять уколи
ВІДЕО
20:08
Чернівчанка втратила 27-тисяч через аферистів
19:25
Шукає господарів: у Чернівцях на перехресті Скальда та Небесної Сотні бігає розгублена собака
ВІДЕО
18:46
У Чернівцях на вулиці Університетській від кінотеатру до Центральної площі запровадили двосторонній рух
17:45
На Сокирянщині старшокласники разом із лісівниками висадили дуби
ФОТО
17:33
Скандальну румунську євродепутатку, яка закликала до анексії Буковини, викликали на психіатричну експертизу
17:04
У Тернополі мобілізували чоловіка, який самотужки виховує доньку. Мати має інвалідність
16:45
У квітні податкова готує запуск сервісу підтримки ветеранського бізнесу
16:37
У Чернівцях завершилась «Школа майбутнього директора-3»
ФОТО
16:15
На Буковині викрили масштабну схему незаконного переправлення чоловіків через кордон
16:08
Від завтра на Буковині стартує нерестова заборона на вилов риби
15:29
У Чернівецькій ОВА представили нового директора Департаменту оборонної роботи
ОНОВЛЕНО
14:41
Податок на розкіш. Буковинці сплатили 756 тисяч гривень за користування елітними авто
14:07
Учні з Буковини зайняли 10 призових місць на всеукраїнських олімпіадах
ФОТО
13:39
П’яний водій і без документів. Патрульні у Шипинцях затримали нетверезого керманича «Honda»
13:10
На Буковині затримали інспектора ДСНС, який продавав наркотики
12:46
Чернівецький апеляційний суд залишив під арештом швидку, якою переправляли людей через кордон
12:27
«Українська команда» передала партію генераторів та комплектуючі для дронів полку безпілотних систем «Рейд»
12:17
У трьох містах Буковини рятувальники спільно з поліцією шукали вибухівку
11:59
На Буковині від зіткнення автівок постраждали четверо людей
ФОТО
11:08
У Чернівцях вночі водій легковика врізався в опору на вулиці Винниченка
ВІДЕО
10:37
Чернівці завершують опалювальний сезон: коли відключать тепло
09:41
Курс валют у чернівецьких обмінниках на вівторок
09:05
Буковина прощається з трьома відважними захисниками
08:10
Сьогодні на Буковині дощитиме
23:10
«Українська команда» передала десантникам 81 бригади партію генераторів
ВІДЕО
22:43
Вирубав дерев на 200 тисяч гривень: буковинцю загрожує позбавлення волі
ВІДЕО
22:25
У Чернівецькій області оголосили відбій повітряної тривоги
22:04
Розбився на дорозі: в аварії у Чернівцях загинув водій
ВІДЕО
Усі новини