Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Стала відома причина гибелі риби у Дністровському водосховищі

радіо Буковинська хвиля 100.0 FM Чернівці

Під дією паразиту молодь риби виснажується та тримається біля поверхні води
Стали відомі результати досліджень риби при виявленому факті загибелі водних біоресурсів у Дністровському водосховищі. Про це повідомляє пресслужба Чернівецького рибоохоронного патруля. 

Для аналізу ситуації, що спричинила загибель водних біоресурсів у Дністровському водосховищі в межах Чернівецької та Хмельницької областей працівники Чернівецького рибоохоронного патруля  23 жовтня  відібрали та направили 30 екз. ураженого окуня для досліджень до Інституту рибного господарства НААН України.

Науковцями інституту був проведений клінічний огляд риби за загальноприйнятими методами. 
Результати досліджень показали, що при зовнішньому огляді виявили ураження  окуня постодиплостомозом (чорно-плямиста хвороба) з достатньо високим  відсотком екстенсивності ураження до 99%,  при інтенсивності інвазії  від 20 до 140  паразитів на рибу. 

Найбільш чутливі до захворювання молодь риб (мальки та цьоголітки). Під дією паразиту молодь риби виснажується та тримається біля поверхні води. Хвора риба значно відстає у рості і при високій інтенсивності інвазії гине і часто стає легкою здобиччю для рибоїдних птахів.  

Крім того, уражена паразитами риба немає захисної функції, слабшає і в комплексі вона додатково уражається і обростає грибком. 

Постодиплостомоз впливає на зміну картини крові у риби, із за чого виявляється анемія внутрішніх органів. При патологоанатомічному розтині окуня з Дністровського водосховища виявлено: печінка анемічна,  має незначну мозаїчність, селезінка без видимих анатомічних змін, нирки драглистої структури, кровонаповненні. При досліджені ендопаразитів паразитів не виявлено.

Дієвими заходами боротьби з цією хворобою є  розрив ланцюга передачі збудника- із проміжними господарями постодиплостом – молюсками та дефінітивними господарями – рибоїдними птахами.скачать dle 10.5фильмы бесплатно