Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині зафіксували спалах африканської чуми свиней

Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я 9 листопада начальник Кіцманського районного управління Головного управління ДПСС в Чернівецькій області повідомив про виявлення трупів свиней на території аеродрому між селами Лужани та Шипинці. Про це повідомила начальниця головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Анжела Косован. 

Оперативна група спеціалістів провела епізоотичного розслідування випадку загибелі свиней та відібрала патматеріал від трупів свиней для виключення африканської чуми свиней.
 
Одночасно був проведений патологоанатомічний розтин, при якому встановлені патзміни, характерні для АЧС. Відібраний патматеріал було направлено до Івано-Франківської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР.
 
Усі знайдені трупи свиней захоронені на визначеному головою Мамаївської ОТГ місці із проведенням відповідної вимушеної дезінфекції території.

11 листопада діагноз на АЧС лабораторно підтвердили. 
 
Африканська чума свиней – одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, так як проти нього відсутні ефективні специфічні засоби профілактики (вакцини) та лікування. Сприйнятливі тварини- дикі та свійські свині. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

З метою недопущення занесення АЧС у власні господарства необхідно:
  • не згодовувати свиням харчові відходи;
  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші хворих свиней;
  • не дозволяти відвідувати господарства стороннім особам;
  • не утримувати в приватних господарствах свиней, якщо ви полюєте на диких кабанів.

У разі виявлення підозрілої (невластивої) поведінки тварин або випадків загибелі тварин інформувати територіальне управління Держпродспоживслужби або державну установу ветеринарної медицини.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж