Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

28 січня - День народження Леоніда Каденюка

Зараз ім’я першого українського космонавта Леоніда Каденюка носить Міжнародний аеропорт «Чернівці» Сьогодні, 28 січня, виповнюється 70 років від дня народження першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.

Він народився в селі Клішківці Хотинського району Чернівецької області в родині вчителів. Іще 10-річним хлопчиком почав мріяти про польоти, бо ж саме тоді на весь світ гриміла слава Юрія Гагаріна.

І наполегливий юнак упевнено втілював своє прагнення – закінчив середню школу зі срібною медаллю, вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, здобув диплом льотчика-інженера за спеціальністю «Пілотування і експлуатація літальних апаратів».

Космос підкорився Леонідові Каденюку 1997 року. Із 19 листопада до 5 грудня він здійснив політ на американському транспортному кораблі «Колумбія» місії STS-87, проводив досліди із впливом невагомості на вегетацію рослин.

Завдяки йому в космосі вперше було розгорнуто державний прапор України і прозвучав наш Гімн. А ще буковинець узяв із собою в політ томик «Кобзаря». Зараз ім’я першого українського космонавта Леоніда Каденюка носить Міжнародний аеропорт «Чернівці».
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж