Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині оголосили конкурс на розробку туристичного маршруту за романом Марії Матіос


Володарі перших трьох місць отримають грошові винагороди – 20, 15 та 10 тисяч гривень

Конкурс на розробку туристичного маршруту за романом української письменниці Марії Матіос «Букова земля» оголосили у Чернівецькій області. Він покликаний посилити увагу до історії та культури краю, до природних атракцій, збереження традицій та звичаїв. Передбачено також, що маршрут сприятиме розвитку інтелектуально-освітнього туризму, концептуального дозвілля.
Роман охоплює період тривалістю у 225 років та широку географію – від маленького хутірка Сірук до світових столиць: Відня, Будапешта, Варшави, Москви – і закінчується 2014 роком – біля Станиці Луганської.
– Торік Марія Матіос спільно із видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га» уже організовували такий конкурс, але через епідемію COVID-19 він не набув широкого розголосу. Тож ми вирішили провести рестарт цих змагань та провести їх на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка, – пояснила радниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації з питань культури Любов Добровольська.

Як розповіла директорка бібліотеки Наталія Філяк, конкурс стартує 15 лютого. Він є відкритим для всіх охочих – представників туристичних та громадських організацій, студентів та учнів навчальних закладів, краєзнавців, істориків, екскурсоводів, письменників. Обмежень за віком, місцем мешкання, національністю немає.
– За кордоном існує практика літературних маршрутів для туристів. Ірландці залюбки ходять слідами «Улісса» Джеймса Джойса, американці – Селінджера та його «Над прірвою у житі» у Нью-Йорку. Є екскурсії за «Майстром і Маргаритою», «Гаррі Поттером», «Кодом да Вінчі» Дена Брауна. Очевидно, що є попит на такі розваги. Людям потрібно не тільки полежати на пляжі, а й осмислене проведення часу, – поділилася думкою літературознавця Світлана Вардаванян.  

Аби взяти участь у конкурсі, необхідно до 15 квітня заповнити електронну анкету-заявку. Її із 15 лютого можна буде знайти на сайті обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка http://www.library.cv.ua/
 – Для усіх зареєстрованих бібліотека проведе дводенний онлайн-тренінг. Дата його буде відома пізніше. Конкурсні матеріали прийматимемо до 20 серпня, – повідомила Наталія Філяк.

Із 1 до 20 вересня учасники конкурсу презентуватимуть розроблені маршрути. Переможців визначить робоча група, до якої увійдуть незалежні експерти у сфері історії, культури та туризму.
Володарі перших трьох місць отримають грошові винагороди – 20, 15 та 10 тисяч гривень. Також є спеціальні призи від Марії Матіос – триденна подорож до Відня, відпочинок у буковинській зеленій садибі та у Яремчі. Нагородження щасливчиків заплановано на 27 вересня.
Про це повідомляють в Чернівецькій ОДА.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно