Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина
Реклама
ЖК Grand Residence Чернівці Руська 250 А VD Group

Чернівецька міська рада проголосувала за створення оргкомітету з відзначення 250-річчя Садгори

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Учасники новоствореного оргкомітету зберуться на засідання та оприлюднять попередній план заходів, які відбудуться у Чернівцях з нагоди річниці заснування Садгори
Реклама

Садгора - колишнє місто на Буковині, яке нині включене до складу міста Чернівці. Роком заснування колишнього містечка прийнято вважати 1771-ий, тож в цьому році Чернівці відзначають двохсотп’ятдесятиріччя. З нагоди такої події Дмитро Сірман, котрий вже багато років відстоює інтереси Садгори на місцевому рівні звернувся до обранців та міської влади з пропозицією створити організаційний комітет з відзначення двохсотп’ятдесятиріччя з дня заснування Садгори.

Сьогодні на пленарному засіданні Чернівецької міської ради депутати підтримали пропозицію та ухвалили дане рішення. Відповідно до нього депутатів до оргкомітету ввійдуть депутат міської ради від фракції «Рідне Місто» - Володимир Бешлей, депутат обласної ради від фракції «Батьківщина» - Ярослав Шешур, багаторічний голова Садгірської районної ради – Юрій Бурега, член виконавчого комітету міської ради – Василь Осадчук, керівник громадської організації «Барона Гантерберга-Садогурського»  - Володимир Новак та ініціатор рішення Дмитро Сірман. 

Після розпорядження міського голови учасники організаційного комітету зберуться на засідання та оприлюднять попередній план заходів, які відбудуться у Чернівцях з нагоди двохсотп’ятдесятиріччя Садгори. Дмитро Сірман сподівається, що міська влада Чернівців знайде шляхи та можливості реалізації задумів організаторів.

Довідка:

Садгора  — місто за 6 км на північ від Чернівців, засноване 1771-го року. Тепер Садгора включена до міста Чернівців. Під час російсько-турецької війни 1768-1774 років, командувачі російської армії в Молдові і Волощині прийняли заходи для підвищення економічної та грошово-кредитної системи в князівствах. Таким чином барон Микола Ґартенберґ заснував у монетний двір (Gartenberg в буквальному перекладі на німецьку мову «Сад гора»). Монети, що чеканилися в Садгорі мали герби Молдови і Волощини. Станом на 1774 р. Садгора мала 104 мешканці; у 1778 р. в містечку було зановано католицький костьол Святого Архангела Михаїла. 17 грудня 1801 року (грамотою цісаря Франца ІІ) Садгора офіційно отримала статус «торгового містечка» (Marktgemeinde) і герб: на срібному тлі зелена гора, над якою три червоні троянди. До 1914 відоме ярмарками та синагогою. 1910 року в місті було 4600 мешк. (у тому ч. 73% євреїв, 16% українців, 8% поляків), 1959 — 12 400. 1941-44 роках в Садгорі існував румунський концентраційний табір. Після приєднання Садгори до Чернівців у 1965 році було утворено Садгірський район міста Чернівці, до котрого увійшла, крім власне Садгори, вся лівобережна частина.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
22:00
Вогонь охопив будівлю: у Топорівцях зайнявся храм
ВІДЕО
21:30
Не встигли оцифрувати трудову книжку? У Пенсійному фонді пояснили, що робити
ВІДЕО
21:09
У кривавій війні загинув ще один буковинець
ВІДЕО
20:55
У Глибоці через коротке замикання спалахнув житловий будинок
19:00
У селі Топорівці ледь не згоріла церква
18:17
Кіберполіція попереджає буковинців про нові схеми онлайн-шахраїв
17:24
У Чернівцях на Головній через ремонт перенесуть дві зупинки
17:02
Шахраї погрожують матері хлопчика із Зарожан, який потребує дороговартісного лікування
16:40
У Чернівцях на вулиці Корсунській убили борсука
16:15
Чернівецький прикордонний загін та Чернівецька торгово-промислова палата підписали Меморандум про співпрацю
15:59
У Чернівцях вночі зупинили пʼяного, як чіп, водія
15:26
Мер Кишинева просить Зеленського вирішити проблему з водопостачанням у Молдові
14:44
Завтра на Буковині прогнозують грози та дощі
14:38
У Новоселиці облаштовують артпростір для ветеранів і їхніх родин
13:58
На Закарпатті 3-річна дівчинка впала у 2,5-метровий колодязь
13:41
За пів року на Буковині зареєстрували 77 випадків хвороби Лайма
12:44
В Україні планують втричі збільшити виплати на дітей: що відомо
12:26
Розпочав роботу новий відкритий басейн біля Чернівців
11:58
На Небесної Сотні у Чернівцях сталася аварія: є затримка у русі
11:40
У центрі Чернівців на Українській відреставрували історичні двері
10:56
У Чернівцях водій буса, рухаючись заднім ходом, збив пішохода
10:37
Низка вулиць у Чернівцях сьогодні без води: перелік
09:40
Буковина з болем прощається з відважним Героєм Євгенієм Бордюжаном
09:02
Сьогодні на Буковині не буде дощів, повітря прогріється до 25°
22:55
Доправляв чоловіків закордон у кареті «швидкої»: на Буковині судитимуть організатора втечі
ВІДЕО
22:30
На Буковині під час проходження туристичного маршруту травмувався чоловік
ВІДЕО
21:40
Людські серця під надійним захистом: у Чернівцях відкрили нову ангіографічну операційну
ВІДЕО
21:17
Ганяв Чернівцями на Мерседесі у комендантську годину: патрульні зупинили п’яного водія
ВІДЕО
20:35
У Чернівцях лікарі врятували дитину з тяжкими опіками, яку доправили у критичному стані
20:24
Пенсійний фонд України у Чернівцях продовжує приймати документи для оцифрування трудових книжок
19:00
У Чернівцях комунальні підприємства пропонують зарплати від 12 до 40 тисяч гривень
18:07
Через складний ремонт у Чернівцях воду подадуть пізніше
17:56
На Буковині судитимуть водія, який намагався підкупити поліцейських
17:38
У Чернівцях повторно виставили в оренду приміщення БДМУ
ФОТО
17:04
Перевозив військовозобов'язаних у кареті «швидкої»: на Буковині судитимуть організатора схеми
ВІДЕО
ФОТО
Усі новини