Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Психічнохворий чоловік, який влаштував різнину у монастирі, залишається на примусовому лікуванні

Чоловік намагався зарізати охоронця чоловічого монастиря, що у селі Кулівці Заставнівського району
Влітку 2016 року 36-річний прихожанин, мешканець Новоселицького району, який страждає хронічним психічним розладом, завдав тяжкі ножові поранення потерпілому. Завдяки тому, що останній встиг забігти в приміщення храму під час служби, де у той момент перебувала велика кількість людей, нападника вдалося затримати та відібрати у нього ніж. Своєчасне надання потерпілому кваліфікованої медичної допомоги врятувало його життя та вберегло від настання більш трагічних наслідків.   

За вчинення суспільно-небезпечного діяння Садгірський районний суд м.Чернівці своєю ухвалою застосував до чоловіка примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Однак його адвокат та законний представник – рідна сестра, вважали, ніби то підстав для цього не було, адже, на їх думку, суд не встановив достовірно, що напад на потерпілого вчинив саме він. З цих підстав в апеляційній скарзі просили закрити дане кримінальне провадження.

Судове засідання відбулося в режимі відеоконференції за участі захисника, законного представника та прокурора. Також дати свідчення мав змогу і сам неосудний.

Колегія суддів дослідила матеріали справи, заслухала думки сторін та дійшла висновку, що факт нанесення ударів саме М. є доведеним. Це підтвердилося, у тому числі, й наданими слідству та суду І інстанції показами потерпілого і свідків.

Під час апеляційного розгляду справи адвокат просив повторно допитати свідків події, які, як і сам неосудний, тимчасово проживали на території монастиря. Оскільки очевидцями інциденту стали люди з різних регіонів України, не було можливим забезпечити їхню участь у розгляді даної справи. Тому суд відхилив дане клопотання захисника.

Водночас, матеріали справи містять численні покази цих свідків про те, що саме М. вчиняв напад на потерпілого, наздоганяв його та наносив удари ножем.

Суд взяв до уваги ці свідчення, оскільки вони є логічними, послідовними, узгодженими між собою, не викликають жодних сумнівів у їх достовірності та об'єктивно підтверджують винуватість даної особи у вчиненні суспільно-небезпечного діяння. Доводи сестри про те, що інша особа наносила поранення потерпілому не були враховані, оскільки вона не була свідком події, про те, що трапилося, дізналася з телефонної розмови з ченцем та приїхала до монастиря деякий час по тому.     

Більше того, суд встановив, що чоловік не зміг завершити злочин з незалежних від нього причин – у ситуацію втрутилися сторонні громадяни та обеззброїли його.

Під час досудового слідства були проведені численні експертизи, які підтверджують винуватість чоловіка.
Зокрема, згідно з висновком судово-медичного експерта, потерпілий отримав небезпечні для життя проникаючі рани у черевну порожнину. Від ударів постраждали його печінка та грудна клітина. Переслідуючи свою жертву, нападник зумів на ходу нанести йому ножові поранення ще й у спину.

Судово-психіатричний експерт встановив, що внаслідок наявного хронічного психічного захворювання чоловік не усвідомлював свої дії та не керував ними. Тому у висновку вказав про потребу у госпіталізації хворого до психіатричного закладу з суворим наглядом та застосування відносно нього примусових заходів медичного характеру.  

Оскільки чоловік представляє загрозу для суспільства внаслідок наявної у нього психічної хвороби, тільки перебування у спеціалізованій установі зможе забезпечити необхідні для нього умови та унеможливити його небезпечну для суспільства поведінку в подальшому.    
 
Про це повідомляє пресслужба Чернівецького апеляційного суду.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж