Історичний роман "Дискордія" Остапа Українця розкриває події одного з найцікавіших етапів української історії - "Весну народів" У видавництві "Фабула" нещодавно вийшов історичний роман "Дискордія" Остапа Українця. Про свою книгу автор каже, що вислів "Це ж було вже" може бути неофіційним гаслом твору. І запевняє, що під час прочитання читачі ловитимуть "флешбечища" до всього, що зараз відбувається в Україні. Про це повідомляє видання Локальна історія.
"Дискордія" пропонує пірнути в часи, які називають "Весною народів", один із найцікавіших періодів української історії. Творів, події яких розвивалися б у цих часових рамках, в українській літературі майже немає. Особливо середину позаминулого століття оминають сучасники. Що тематично робить роман Остапа Українця особливо цікавим.
"Дискордія" латинською означає "розбрат". Назва цілком влучна для роману, сюжет якого розкручується впродовж 1848-1849 років. Це нетривалий, однак активний час, коли в головах інтелектуалів кипіли ідеї націй. Зерна тих думок вони намагалися посіяти серед простолюду. Від того у Європі зачалася ціла вервечка повстань. "Весну народів" вважають найбільшою в історії Європи хвилею революцій. Зокрема в Астрійській імперії, а відтак і на українських теренах Галичини, Буковини і Закарпаття.
Роман продуманий до деталей, навіть обкладинка книжки оформлена у кольорах прапору Австрійської імперії. Мова "Дискордії" насичена, з великою кількістю галицьких і буковинських діалектів.