Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Сенсаційна знахідка у Державному архіві: на Буковині у 1941 році проголосили Українську державу

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Буковина 80 років тому боролася за власну державність, а синьо-жовті прапори майоріли у багатьох селах області

Унікальні документи, які знайшли у Державному архіві Чернівецької області, свідчать, що 30 червня 1941 року один із керівників крайового проводу ОУН Мирослав Кіндзірський на Буковині проголосив Українську державу. Про це повідомляє пресслужба ЧЕрівецької обласної державної адмінстрації.

Буковина 80 років тому боролася за власну державність, а синьо-жовті прапори майоріли у багатьох селах області.

Проголошення викликало широкий резонанс і отримало підтримку українського населення краю. Під проводом ОУН у низці населених пунктів регіону організували масові збори, створили українські владні структури, поліцію, загони самооборони. З громадських споруд зняли радянські прапори та підняли національні синьо-жовті стяги.

На виставці, яку ми сьогодні відкрили у стінах ОДА, представлено документи румунського інспекторату, НКВС, а також українського підпілля. Вони унікальні, бо свідчать, що національний визвольний рух на Буковині мав не лише декоративний характер, це були справжні народні повстання. 7 липня українську владу проголосили і у Чернівцях, – розповідає виконувач обов’язків генерального директора Державного архіву Чернівецької області Микола Рубанець.

З нагоди сенсаційного історичного відкриття та 30-ї річниці Незалежності України, саме цією публікацією ми приєднуємося до всеукраїнського освітньо-культурного марафону #Наша_незалежність, що має на меті забезпечити поширення історичних фактів та матеріалів, які відіграли значну роль у становленні незалежності України, - пише пресслужба Чернівецької ОДА.

Із унікальними матеріалами можна ознайомитися на виставці у приміщенні Чернівецької ОДА (хол, 4 поверх) або онлайн на сайті архіву.скачать dle 10.5фильмы бесплатно