Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Втрачений рік: понад 20 студентів чернівецького коледжу не зможуть вступити до ВИШу?

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

У педагогічному коледжі студентів переконували – для вступу до ВИШу буде достатньо державної підсумкової атестації. Проте, коли прийшли подавати документи в приймальній комісії їх відмовили

У випускників залишилось два дні аби подати документи на навчання до Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. Та понад 20 студентів одного з чернівецьких коледжів не зможуть вступити до ВИШу через відсутність сертифікату ЗНО з Історії України. У коледжі їх запевняли, що для вступу підійдуть результати державної підсумкової атестації, однак для цього не вистачило балів. Тепер здати зовнішнє незалежне оцінювання студенти зможуть лише через рік.  
 
Син пані Оксани разом зі своїми одногрупниками планували здобувати вищу освіту в Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича. Однак подати документів так і не змогли.
У нас виникла проблема під час вступу коли ми звернулися в ЧНУ хотіли здати документи щоб вступити за спорідненою спеціальністю на 3 курс кафедра фізична культура, - мати студента Оксана Барна
 
Жінка розповідає, що в педагогічному коледжі їх переконували – для вступу до ВИШу буде достатньо державної підсумкової атестації. Проте, коли прийшли подавати документи в приймальній комісії їм відмовили.
Ми здавали після другогу курсу ДПА з історії україни і тієї кілкості балі не достатньо для вступу в університет оскільки потрібно було здавати ЗНО+ я розумію, що коледж не відповідає за вступ наш, але якась така непоінформованість вийшла, - розповідає мати студента Оксана 
 
У коледжі кажуть, що не проводили інформаційної компанії серед своїх студентів щодо втупу до ВИШу. Таких студентів чимало, розповідають в ЧНУ.
Виявилося що доволі багато є абітурієнтів особливо тих що вчилися в коледжах і вони б мали б мати два предмета ЗНО для того щоб вступити на 3 курс до університету на скорочену форму, а двох предметі вони не мають, - каже ректор Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Роман Петришин.
 
 
Нині з іншими батьками Оксана Барна прийшла до університету аби разом з ректором знайти шляхи вирішення цієї проблеми.
Хіба не можна щось змінити для цих студентів? Вони ж не йдуть на 1 курс вони йдуть на 3 це лиш вони ми нікого не ущємляємо, нікому не буде погано від того зробіть ц ізміни для нас будь ласка, - питає пані Оксана

Роман Петришин запевняє, хотів би дати можливість цим дітям подати документи до 23 липня, однак реєстрація автоматизована.
Не може ніякий університет вам дати дозвіл здавати документи, бо є електронна реєстрація і коли нема ще одного сертифіката там номер серія вказана то просто таке не може бути зареєстровано, - пояснює Роман Петришин.
 
І здати додаткове ЗНО законодавець не передбачив для таких випадків. Щоб зробити виключення, потрібно звертатися до міністерства освіти і науки і вносити зміни, а це час.
Додаткова сесія зно вже відбулася. Ці діти могли б брати участь в ній але вона вже відбулася, чи готова буде дерджава ще раз провести ЗНО дуже сумніваюсь, - каже ректор Чернівецького національного університету Роман Петришин.
 
Однак надіє все ж є, запевняє ректор.
Я попробую сконтактувати з колегами з інших університетів можливо вдасться відтермінувати і на платну форму дати можливість їм скласти ЗНО, - Роман Петришин. 
 
Якщо ж не вдасться, то такі абітурієнти зможуть здати зовнішнє незалежне оцінювання лише наступного року. Своєю чергою в університеті пообіцяли провести інформаційну компанію в навчальних закладах аби подібна ситуація більше не повторилась.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно