Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У середмісті Чернівців руйнується будинок: людей поки не виселяють


Капітальне відновлення триповерхівки, якій понад 120 років, потребує чималих грошей
У центрі Чернівців руйнується будинок. Декілька днів тому у триповерхівці на вулиці Руській обвалилася частина стіни. Та це не найстрашніше. Від вібрації з’явилася велетенська тріщина, яка несе значно більшу небезпеку. Попри це, людей з квартир не виселяють. 

Велетенська дірка завширшки у понад метр та глибиною до 40-ка сантиметрів з’явилася на будинку на вулиці Руській, у понеділок зранку – пригадує чернівчанка Ірина, котра мешкає посусідству.
 
Це було в понеділок зранку. Я вийшла на балкон і думала, що це як завжди штукатурка падає. Це все обвалилося на Жигулі, стояла робоча машина, - каже жінка
 
З\К По той бік обсипаної стіни квартира пана Валерія. Ціла і неушкоджена. Спершу чоловік навіть не знав про обвал. 
 
Я прокинувся, собі зайшов. Бачите, там нічо не відпало. Тут нічо не відпало. Я навіть не знав. Поки не побачив, от тут хлопці які працюють навпроти, щось там розглядають, показують. І я вийшов на двір і от це побачив. Тільки тоді, - каже чернівчанин.
 
Пізніше з’ясувалося, що зруйнувалася не стіна. А нижня частина димоходу, який замурували багато років тому. 

Проводилися роботи я не знаю може 20 років тому магазином Текстиль. Проводились неякісно. Вони не доробили, не загерметизували цю частину. Лишили карман у якому збиралась волога багато років. Не заглушений димоход зверху, не було кришки на ньому і за ці багато років просто виїло кірпіч, - зазначив директор управлінської фірми «Єврокомунбуд» Михайло Сізов.

Та найгірше те, що через вібрацію, яку спричинив обвал цегли, на будинку з’явилася нова велетенська тріщина. А вона набагато небезпечніша, аніж усі, що були тут дотепер. Попри це, людей з квартир виселяти не планують. Однак усіх вже попередили, що ремонти всередині робити зараз не варто.

Треба буде шукати зараз механізми, як ми це будемо поновлювати. Тут житлові тільки 2 квартири, далі є підприємці, які не сплачують за утримання будинку. Тобто грошей цей будинок немає. Будемо до них звертатися, щоб допомагали фінансово у відновлення даного будинку, - каже Михайло Сізов.
 

Нині фахова комісія оглянула будинок. Наступного тижня тут мають провести експертизу, аби було зрозуміло, як і що потрібно ремонтувати. Однак поки йдеться лише про найнеобхідніші роботи. Капітальне відновлення триповерхівки, якій понад 120 років, потребує чималих грошей.  
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно