Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На межі виживання: обласна психлікарня щомісяця недоотримує 1,5 мільйона гривень

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Ситуація загострилася через проблеми із фінансуванням від Національної служби здоров’я

На межі виживання. Працівникам обласної психіатричної лікарні уже другий місяць затримують зарплатню. Разом з тим, медзакладу критично бракує грошей і на елементарні речі для пацієнтів: засоби гігієни та їжу. Ситуація загострилася через проблеми із фінансуванням від Національної служби здоров’я. Більше про це – дивіться далі. 
 
Затримувати зарплату працівникам психіатричної лікарні розпочали два місяці тому. А через проблеми фінансування взагалі довелося закрити деякі відділення. 
Люди втрачають робочі місця, у людей просто на грані. Хворіють діти. Нам нема шо їсти… Ну, добре. До НР ми протягнемо. Шо ми будемо робити далі? - каже директорка КНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» Анжела Левицька.

Усе через те, що тариф пакету на спеціалізовану психіатричну допомогу від Національної служби здоров’я замалий, - пояснюють у лікарні. Відтак, щомісяця медзаклад недоотримує близько півтора мільйона. А до кінця року ця сума може збільшитися до 13,5 мільйонів гривень.  Грошей вистачає лише на ліки та деякі продукти. 
Вся їжа, яка готується у нас – це їжа дана людьми. У місяць ми витрачаємо 25 тисяч на хліб і 10 тисяч ми можемо купити крупи. Все.  Фіксацію ми мусимо здійснювати сертифікованими ременями. Один комплект коштує вартує 14 тисяч гривень. У нас на зарплатному рахунку Грошей нема. Я отримала за червень 4 тисячі, а колеги мої по 2 тисячі, - додає Анжела Левицька.

Поки НСЗУ перераховувати тариф не збирається. Тому  у лікарні шукають фінансової підтримки у громад. Зокрема і Чернівців. Адже близько 50% пацієнтів – це мешканці міста, - зауважують  у лікарні. При цьому сюди привозять й тих, кого фахівці не мали би обслуговувати. У тому числі і безхатьків. 
Мали би ми надавати допомогу саме психічно хворим людям, які мають психічні розлади того чи іншого спектру. У місті соціального стаціонару не існує і тому всі ці пацієнти, які потрубують догляду, яких знаходять на вулиці Чернівці... вони всі потрапляють до психіатричної лікарні, - каже в.о. завідувачки відділенням №13 Інна Гоменюк.
А це також додаткові незаплановані витрати. 
Рідні його не хочуть бачити. Соцслужби міста не можуть надати ту послугу, яку зобов’язані йому давати, - каже директорка КНП «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» Анжела Левицька.

Тим часом у Департаменті соціальної політики міста розводять руками. Зараз платити за цих людей вони не можуть. Хіба, як альтернативу, пропонують громадській організації психлікарні взяти участь у програмі соціальних замовлень. 
Вони можуть звертатися до нас …обслуговують. Тільки у такому випадку, якщо вони подадуть нам документи… бюджетними коштами, - каже начальниця відділу соціальних послуг Ольга Грамота.

Однак медустанова взяти участь у конкурсі зможе не раніше березня наступного року. Від орендної сплати за міську землю психлікарню теж звільняти не захотіли. А це до слова, 60 тисяч щомісяця. То ж поки, виходить, що працівники та пацієнти психлікарні зі свою проблемою залишилися сам на сам. І руку допомоги їм поки ніхто не квапиться чи не хоче подати.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно