Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Нове життя: будівлю колишнього кінотеатру в центрі Чернівців готують до реставрації

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Уже більше двох років колишній кінотеатр орендує церква Емануїл

Приміщення колишнього кінотеатру Україна, що на вулиці Ольги Кобилянської ще з 90-х стояло пусткою. Міську будівлю ніяк не використовували, хіба тут для себе знайшли прихисток безхатьки.  Обшарпані стіни, цвіль, купи сміття – таким було приміщення донедавна.
 
Уже більше двох років колишній кінотеатр орендує церква Емануїл. Релігійні громаді дозволили проводити тут богослужіння 10 років, натомість вони мають вкласти гроші у ремонт та реставрацію будівлі.
 Вже розроблена певна документація – це реставраційні завдання. Вони узгоджені з колишнім відділом охорони культурної спадщини.Ми максимально налаштовані на те, щоб відновити у даному приміщенні ті моменти які були започатковані самим забудовниками,–юрист Олексій Гелетка.
 
Релігійна громада зараз готує всі необхідні документи, аби можна було розпочати ремонт. Тим часом, перед переїздом у будівлі все розчистили, прибрали сміття і зробили косметичні роботи. Та найважливіше – провели комунікації.
На жаль, так склалося історично, що приміщення було у достатньо занедбаному стані. Власними силами за цей короткий час вдалося зробити певні зміни. У даному приміщенні було відсутнє електропостачання, водопостачання, водовідведення, – юрист Олексій Гелетка.

Тепер ця будівля є центром життя релігійної громади. Тут щонеділі проводять богослужіння, а у будні - різноманітні тренінги, навчання та майстер класи.
Це важливе приміщення для нас. Тому що на той час ми не мали де збиратися. Тут збираємось майже кожного вечора. Кожного дня тут використовується це приміщення. Різні служіння, гуртки, домашні групи, клуби підліткові,–Віталій Клодницький, служитель церкви.


Раніше, у деяких чернівчан були перестороги, чи варто віддавати приміщення церкві. Однак уже зараз, за словами  служителя церкви, люди можуть побачити, що вони максимально відкриті. Ба більше, згуртовуються довкола соціальної підтримки містян.
Це робота з дітьми з інвалідністю. Два заходи ми провели тут по 250 дітей, які тут збиралися з сім’ями, з батьками. Це робота з підлітками, з дітьми, з молоддю. Певною мірою це приміщення слугує як культурно-громадський центр. Ми надаємо такий творчий простір. Ми залучаємо людей до різних проектів,– служитель церкви Віталій Клодницький.

До слова, це приміщення на Кобилянської, 53 збудовано у 1910 році. Будівля є частиною Німецького народного дому. Всередині минулого століття її мало не знищила пожежа. А кінотеатр тут облаштували вже за радняських часів.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно