Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Історії минулого ожили на сторінках книги: у Чернівцях презентували збірку Георгія Боти


На презентації автор повідомив, що згодом світ побачить третя збірка історій

Історії про долю жителів Чорнівки ожили на сторінках книги. У Чернівцях презентували другу збірку оповідань Георгія Боти «Долі з вогню, землі та любові». На сторінках видання письменник описав не один життєвий шлях минулих часів. 

У повній зосередженості буковинський письменник залишає автограф на першій сторінці власної книги. Георгій Бота презентував світові вже другу частину збірки «Долі з вогню, землі та любові».

«Це про долі наших селян. Вони всі ці оповідання які я писав протягом 6-ти місяців вони створені на основі реальних подій, які я чув від своїх селян в селі Чорнівка», - каже автор.
  
Кожна розповідь – нелегка доля реального героя. Ніби намистини, оповіді одна за одною з’являлись на сторінках нової збірки. За словами Георгія Боти головною родзинкою книги є використання діалектів.

«Я використовував дуже багато діалектів місцевих, так як говорили сто років тому назад в Чорнівці. Особливо всі діалоги, я використовував так, щоб люди могли згадати, вони знають ці діалекти, ці слова Чорнівські, але не використовуються зараз», - зазначає Георгій Бота.

«Вужинина», «зупа», «кумпаратія» - діалекти, які зустрічаються бодай не в кожному абзаці нової збірки. Донька письменника, яка стала головною редакторкою книги, каже: під час редагування творів головним завданням стало збереження колориту та атмосфери рідного краю.

«Мені здається, що книжка взагалі дуже легко читається. Вона надзвичайно такою якоюсь народною, легкою мовою написана, зовсім не складно. Її цікаво, легко і захоплююче читати. Діалекти? Вона тим і цікава напевне, що вона насичена такими яскравими, гарними буковинськими діалектами», - ділиться донька автора Ольга Чернеш.

 
До слова, під час презентації другої збірки «Долі з вогню, землі та любові» автор повідомив - згодом світ побачить третя збірка історій.
 
Альона Рудніцька
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно