Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«УДАР Віталія Кличка» про БЕБ: “Влада має розвиток бізнесу, створивши прозору сервісну службу замість податкової міліції”


"Україна покращить позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, створивши прозору сервісну службу замість податкової міліції”, - "УДАР Віталія Кличка”


Реформа податкової міліції та формування Бюро економічної безпеки дали вітчизняним підприємцям надію на створення в Україні сервісної служби європейського зразка з акцентом на аналітичній роботі.

Головним завданням новоствореного органу має стати реальне сприяння розвитку чесному бізнесу в Україні.

За активної участі команди УДАР у відстоюванні та реалізації політики зменшення фіскального тиску на бізнес вдалося значно покращити позиції країни в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business від Світового банку. Так, в період 2014-2018 років Україна піднялася в рейтингу на 24 позиції.

Зараз Україна 64-та в даному рейтингу і саме ліквідація податкової міліції та створення сервісноорієнтованого Бюро економічної безпеки дозволить забезпечити додатковий прогрес в досягненні критеріїв рейтингу легкості ведення бізнесу.

Натомість непрозорий спосіб відбору керівництва новоствореної служби та перші кадрові призначення вказують на те, що влада марнує шанс досягти відчутного та швидкого прогресу у покращенні умов ведення бізнесу в Україні. А відтак ми втрачаємо шанс на стрімкий економічний розвиток та на реальне покращення умов життя для українців.

Нагадаємо, що саме під час керівництва Мельника (2020-2021) відбувалося стрімке зростання скарг на Державну фіскальну службу (податкову міліцію). Про це свідчить статистика, надана Офісом бізнес омбудсмена (у другому кварталі 2021 року кількість скарг зросла на 38% порівняно з другим кварталом 2020 року).

Вже з перших днів існування БЕБ, яке отримало відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції, стало зрозуміло, що влада просто намагається перефарбувати ДФС, надавши їй додаткових повноважень і зробивши монополістом з розслідування економічних злочинів та тиску на бізнес.

Вже зараз очевидно, що влада свідомо прибрала всіх конкурентів обраного керівником БЕБ Вадима Мельника (зокрема, Олександра Данилюка), бо мала свої плани на відомство.

У керівництва держави був чіткий задум, щоб орган не очолила випадкова людина. Влада прагнула отримати важелі для усунення неугодних бізнесменів та організації «маски шоу» на замовлення з Банкової.

Журналісти програми «Схеми» знайшли кілька ймовірних порушень під час конкурсу на посаду керівника Бюро економічної безпеки, які свідчать про те, що в Офісу президента був чіткий умисел на обрання головою БЕБ саме В.Мельника, який є визнаним "професіоналом” з тиску на бізнес.

Під час конкурсу міг бути конфлікт інтересів: міністр фінансів Сергій Марченко, який був членом комісії, міг мати конфлікт інтересів через голосування за кандидата Вадима Мельника, з яким, як очільником Державної фіскальної служби, раніше підписав трудовий контракт.

Такими діями державне керівництво посилає чіткий сигнал нашим міжнародним партнерам, що не збирається виконувати свої зобов’язання з реформування податкової міліції. Відтак, слід очікувати погіршення відносин з донорами та припинення окремих програм співпраці з ЄС.

«УДАР Віталія Кличка» наголошує, що держава має стимулювати розвиток бізнесу, зокрема шляхом зменшення податкового тиску на підприємців, а не створювати репресивні органи з розширеними повноваженнями. БЕБ має стати дійсно сервісною службою, що сприятиме розвитку чесного бізнесу в країні.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно