Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«Вакциновані від COVID-19 люди потрапляють до лікарень украй рідко», – Ігор Кузін


Водночас хвороба у них перебігає легше, ніж у тих, хто не отримав щеплення

Випадки, коли вакциновані від COVID-19 люди потрапляють до лікарень, є поодинокими в Україні. Водночас хвороба у них перебігає легше, ніж у тих, хто не отримав щеплення.
 
Про це у ефірі програми «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» заявив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

«Ми бачимо, що в деяких лікарнях уже показник наповненості ліжок перевищив 50%, це переважно випадки середньої важкості, і це невакциновані люди», – зауважив Ігор Кузін.

Він також зазначив, найчастіше, якщо людина інфікується на фоні вакцинації – це або легкий перебіг, або безсимптомний. Водночас штам «Дельта», який нині превалює в Україні, спричиняє більш важкі форми захворювання на коронавірус, ніж штами, що циркулювали раніше. 

«Тому я би закликав усіх вакцинуватися, бо зараз це єдиний шлях захистити себе від важкого перебігу недуги або від ризику померти», – сказав головний санітарний лікар. 

Він також пояснив, наскільки вакцини, що нині доступні в Україні, є ефективними проти «Дельта»-штаму. 

«Механізм розробки вакцин передбачає те, що для них беруть саме ті фрагменти вірусу, які є більш сталими, тобто вони доволі рідко мутують. І тому вакцина має дуже широкий спектр ефективності. Наявні в Україні препарати для імунізації точно також є дієвими потри «Дельти». Єдине, що за результатами наукових досліджень, є зменшення ефективності вакцини відносно цього штаму. Воно варіюється залежно від типу препарату та складає близько 10%. Однак, у той же час, кожна вакцина захищатиме від важкого перебігу і від ризику померти», – підсумував Ігор Кузін.


 


скачать dle 10.5фильмы бесплатно