Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

МОЗ: Вся країна має використати досвід Буковини щодо відслідковування контактів з COVID-19

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Пілотний проєкт з відстеження контактних осіб з COVID-19 стартував у Чернівецькій області у червні 2021 року

Реклама

Міністерство охорони здоров’я закликає місцеву владу в регіонах поширювати успішний досвід буковинських епідеміологів для відстеження контактних осіб з хворими на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької ОДА.

«У час пандемії коронавірусної хвороби головне завдання епідеміологів спільно із місцевою владою – відслідковувати контакти хворих та локалізувати кластери поширення COVID-19 на рівні конкретних закладів та населених пунктів. Результати чернівецького пілотного проєкту, який став можливий завдяки підтримці Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, свідчать про потребу зосередити увагу на профілактичних та протиепідемічних заходах серед представників конкретних груп професій», – пояснив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, епідеміологам, спеціалістам системи охорони здоров’я та місцевій владі варто приділяти увагу школам, оскільки під час освітнього процесу кількість контактів і ймовірність спалаху зростає. Також, значний внесок до цифр захворівших додають організовані колективи та масові побутові заходи. Особливу увагу треба звернути на особливостях профілактики інфікування COVID-19 при домашніх контактах, в тих випадках, коли особа з COVID-19 перебуває на амбулаторному лікуванні вдома.

Рекомендації щодо відслідковування осіб, які контактували із хворими на COVID-19 були затверджені постановою головного державного санітарного лікаря України №7 від 2 серпня 2021 року. Наразі їх має використовувати кожна область.

Пілотний проєкт з відстеження контактних осіб з COVID-19 стартував у Чернівецькій області у червні 2021 року за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Для його втілення використовують програмне забезпечення Go.Data.
За час впровадження проєкту ДП «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» зафіксував 12 158 осіб, які мали контакт із підтвердженим випадком коронавірусної хвороби. Із них, у 889 осіб невдовзі підтвердили COVID-19.
 
Більшість випадків контакту із хворим в області прийшлись на людей, які проживають разом – таких 60%. Водночас, ще 16,5% осіб, яких вдалось встановити як контактними є однокласниками, 15% – сусідами, 3,5 – колегами по роботі та ще 5% складають категорію «Інші».

Окрім відслідковування контактів, фахівці надавали консультативну допомогу контактним особам, пояснювали необхідність самоізоляції, медичного спостереження та лабораторних обстежень.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
09:34
Чернівці готуються до масштабного Петрівського ярмарку
08:55
Сьогодні на Буковині дощитиме, можливі грози
00:13
Вилучили 45 горщиків: судитимуть чернівчанина, який вирощував вдома коноплю
ВІДЕО
23:34
Відновлення без ліків: для ветеранів організували заняття з іпотерапії у Чернівцях
ВІДЕО
22:04
Зберігав дитячу порнографію: на Буковині судитимуть 44-річного чоловіка
ВІДЕО
21:40
Кривава війна забрала їх життя: на Буковині в останній земних шлях провели п’ятьох Героїв
ВІДЕО
21:18
Тарифи і підготовка до зими: про що звітував мер Чернівців
ВІДЕО
20:24
У Чернівцях зареєстрували петицію за скасування комендантської години
18:05
Чернівчанці не дозволили припаркувати велосипед біля ТЦ "Depot"
17:55
У центрі Чернівців змінять маршрути транспорту через проведення FOOD FEST
17:48
У Чернівцях депутати вимагають скасувати нові тарифи на воду та розпустити виконком
17:00
Видав себе за генерала: на Буковині ексвійськовий обіцяв переведення в тил
16:45
Ексмеру Умані Олександру Цебрію, який загинув на війні, виповнилося б 50 років
16:41
У Чернівцях у районі Головної-Проспекту до вечора не буде води
15:40
У Чернівцях аферисти видурили у людей майже 173 тисячі гривень
15:10
На Буковині аграрії завершили весняну посівну кампанію
14:50
В найближчі кілька годин у Чернівцях та області пройде гроза
14:37
Ще 185 українських захисників повертаються додому з російської неволі
ФОТО
13:58
У румунському порту Констанца вибухнув морський дрон
13:30
У Чернівцях виявили п'яну водійку, яка порушувала ПДР
12:58
Чернівчанин зберігав дитячу порнографію: йому світить до 6 років тюрми
12:33
Очолив окупаційну владу на Херсонщині: на Буковині колаборанта засуджено до 9 років ув’язнення
11:58
На Буковині чоловік вирощував для продажу вдома коноплю
ФОТО
11:44
На Буковині відкрили Алею Слави на честь Героїв, які загинули у боротьбі за незалежність
ФОТО
10:58
Біля ТРЦ "Проспект" у Чернівцях невідомі підпалили вантажівку
10:28
Потрощені авто та знесений світлофор: на перехресті Південно-Кільцевої та Головної сталася ДТП
09:58
У Чернівцях на Соборній площі сьогодні перекриють рух через "FOOD FEST"
09:37
Велика втрата. Буковина прощається з п'ятьма мужніми Героями
ФОТО
08:42
Сьогодні на Буковині прогнозують туман і короткочасні грози
23:59
Із солодкою ватою та морозивом учнів ліцею Соломон провели на канікули
ВІДЕО
23:28
Черги на кордоні з Румунією зростають: що радять прикордонники?
ВІДЕО
23:01
Ікони, монети, контактні лінзи та ноутбук: прикордонники вилучили незадекларовані товари
ВІДЕО
22:34
Партію особливо небезпечних наркотиків на мільйон затримали на Буковині
ВІДЕО
22:02
У Чернівцях підпалили дві вантажівки
ВІДЕО
21:25
Підпалив будинок, щоб приховати вбивство: у Чернівцях оперативно затримали підозрюваного
ВІДЕО
Усі новини