Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

Тепла не буде: чернівчани будуть мерзнути ще мінімум тиждень

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Влада провалила старт опалювального сезону: у місті теплом спромоглися забезпечити лише 4 школи із 45 та 13 садочків із 62



Попри те, що середньодобова температура вже кілька днів нижче 8 градусів і в оселях чернівчан холодно, за розпорядженням міського голови Романа Клічука, тепло в квартири подадуть не раніше 18 жовтня і то не всюди. Адже за один день запустити усю систему опалення не вдасться, і зазвичай це триває щонайменше тиждень. Чому купивши платний прогноз погоди і знаючи, що йде похолодання, влада не розпочала опалювальний сезон раніше, залишається лише здогадуватися.

Ситуацію для міської влади могло скрасити вчасний і повноцінний початок опалювального сезону у закладах соціальної сфери. Але зважаючи на специфіку чернівецької опалювальної системи, запустити опалення в більшості дитячих садочків не можливо без запуску опалення в усьому місті. А отже Роман Клічук свідомо і цілеспрямовано вводив в оману чернівчан, що з 11 жовтня стане тепло у лікарнях, школах та садочках.

Зрештою тепло не змогли подати навіть тим школам та садочкам, де це можливо без запуску великих котелень. В понеділок, 11 жовтня, керівник «Чернівцітеплокомуненерго» запевнив, що батареї будуть теплими у 17 садочках та усіх школах, окрім 12-ти, які взагалі виявилися не готовими до опалювального сезону і до кінця жовтня учні продовжать мерзнути. Все, що вдалося владі до середи, запустити опалення в 4 школах із 45, 13 садочках із 62, 2 дитячих лікарнях та перинатальному центрі. Решта об’єктів соціальної сфери і досі без тепла, в тому числі і ковідні лікарні.

У Ратуші ситуацію коментують неохоче, а пресслужба міськради взагалі намагається грати в «мовчанку», відмовляє у коментарях і відверто ігнорує запитання журналістів, які намагаються донести до чернівчан ситуацію, що склалася у місті з опаленням.

У КП «Чернівітеплокомуненерго» зазначають, що тепло подали тим закладам освіти, які були готові до цього, решта ж з різних причин не може прийняти теплоносій.

Чому школи та садочки виявилися взагалі не готовими до початку опалювального сезону, ми намагалися з’ясувати у керівниці управління освіти Ірини Ткачук, але виявилось, що з понеділка 11 жовтня вона поїхала на відпочинок. Щоправда, після першого нашого матеріалу про неготовність садочків та шкіл до опалювального сезону, головна освітянка міста видалила з мережі фейсбук світлини з відпочинку.

Міська влада намагається усіма способами приховати провальний старт опалювального сезону. У Ратуші хочуть дотягнути до довгих вихідних, щоб спала негативна хвиля від батьків, які змушені були віддавати дітей у групи та класи, де температура була не значно вищою ніж на вулиці, і подекуди падала до позначки +10.

Тим часом через неготовність шкіл до опалювального сезону та низьку температуру в класах, що унеможливлює навчальний процес, освітяни змушені скорочувати уроки або ж переводити учнів на дистанційне навчання чи дострокові канікули. Та навіть у цій ситуації, діти будуть мерзнути у холодних квартирах, де тепло з’явиться не скоро.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
21:15
У неділю на Буковині не буде жодних обмежень постачання електроенергії
21:07
Знову оновлено графік відключень світла на Буковині на сьогодні
21:05
У неділю на Буковині очікується від 1° морозу до 7° тепла
20:05
На Буковині під час військових навчань помер мобілізований священник УГКЦ
19:24
До Чернівців прибули 11 автомобілів «швидкої допомоги» із Франції
19:02
“Нова хвиля креативного лідерства”: чернівчан запрошують на стипендійну програму для реалізації власних ідей
18:36
У Чернівцях через ДТП перекрито рух на Воробкевича
18:20
Оновлений графік відключень світла в Чернівецькій області на 13 грудня
18:12
В Україні тарифи на інтернет зростуть вдесятеро: що відомо
18:03
Вночі у Чернівцях і в Романківцях згоріли дві автівки
17:32
В Горішніх Шерівцях під час пожежі на фермі загинуло 20 ягнят
16:01
У Чернівцях ошукана жінка спить на вулиці та благає про допомогу
15:02
Зʼявилися повідомлення про замінування щонайменше трьох українських потягів
14:00
У Берегометі водійка Renault Megane збила 11-річного хлопчика
13:03
В селі Нижні Синівці під час пожежі загинула жінка, ще одна зазнала травм
12:57
Світло буде до 20 годин: оновлений графік відключень на Буковині
12:02
Через обстріли окупантів в Україні затримується низка потягів
11:08
Обленерго оновило графік відключень в Чернівцях та області на сьогодні
11:01
У Чернівцях на кілька годин перекриють рух на Театральній площі
10:32
У Румунії в спа-салоні виявили страшну хворобу - проказу
10:01
Сьогодні на Буковині очікується до 7° тепла
09:00
Буковина прощається із захисником, який загинув на війні з росіянами
08:15
Світла стало значно більше: оновлений графік відключень в Чернівецькій області на 13 грудня
23:10
Синоптики розповіли, якою буде погода на Буковині у суботу, 13 грудня
23:00
5 тисяч євро за втечу з країни: на Буковині організатор незаконних переправ отримав 4 роки в’язниці
ВІДЕО
22:30
У Чернівцях дворічний малюк впав у 3-метрову яму
ВІДЕО
22:19
Світла буде більше: графік відключень в Чернівецькій області на 13 грудня
22:00
Наїхав на пішоходів: у Чернівцях трапилась аварія
ВІДЕО
21:30
Поліг в бою: у Чернівцях попрощались із солдатом Русланом Лєкою
ВІДЕО
21:20
Чернівцях відбудеться Різдвяний органний фестиваль
21:04
Свято Миколая у Кіцманській громаді: волонтери подарували дітям казку
ВІДЕО
20:22
У Львові помер відомий український співак Степан Гіга
20:16
Військові однієї з частин Хмельниччини замість служби працювали на приватній СТО
19:55
У Чернівцях на Руській зіткнулися тролейбус і автобус
ВІДЕО
18:45
У Чернівцях обмежать проїзд мостом через Прут
Усі новини