Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Сам на сам зі своїми проблемами: жителі Чорнівки втомились від бездіяльності мерії


Після приєднання Чорнівки до Чернівців для села нічого не змінилось, адже у міськраді не поспішають з виборами старости


Децентралізація змінила адміністративно територіальній поділ і на Буковині. До складу Чернівецької об'єднаної територіальної громади окрім Чернівців увійшли ще два села: Коровія та Чорнівка. Однак за рік після об'єднання вони й досі не отримали старост, які мали б лобіювати інтереси їхнього округу та вирішувати на що доцільніше спрямувати гроші громади. Адже після приєднання Коровія, Чорнівка та Чернівці мають спільний бюджет.

Раніше річний бюджет Чорнівки складав приблизно два з половиною мільйони гривень, а Коровії — десять мільйонів. До 1 серпня цього року процедура обрання старости села була повноваженям міського голови, однак Роман Клічук так і не визначився з їхніми кандидатурами. 

Сам на сам зі своїми проблемами: жителі Чорнівки втомились від бездіяльності мерії 

«Ну зараз відбуваються обговорення в Чорнівці і в Коровії, я думаю в найкоротший період, я вже в принципі я був на співбесіді, є кандидатури є одна і по Коровії і по Чорнівці зараз вони повинні зібрати підписи. Якщо зберуть підписи, це 350 підписів у кожному селі, а далі вже запустимо процедуру голосування в міській раді», - заявив Клічук на початку жовтня.
 

Ба більше у міській раді вирішили ще трохи потягнути час. 

Сам на сам зі своїми проблемами: жителі Чорнівки втомились від бездіяльності мерії 

«Десь чере тижня три, але вже збираємо більше людей, запрошуємо міського голову щоб проговорити про старосту», - повідомив кілька днів тому на першій зустрічами з мешканцями села заступник Клічука Василь Зазуляк.
 

Експерт з виборчого права зазначає, що ймовірніше за все чиновники хочуть заговорити це питання, тому що їм не вигідна креатура обрана чорнівчанами. 

«Можливо є якісь кулуарні домовленості або якісь протиборства різних представників в громадах. Я думаю що даним громадам треба звернутися з вимогою щоби негайно призначили старост.
Коли відсутня така особа то ми розуміємо, що ці громади залишені на призволяще», - зазначив експерт з виборчого права Ігор Баб’юк.
 

Нині ж місцеві вирішили взяти справу з призначенням старости у власні руки та ініціювали громадські обговорення. 

«Вже більше року ми є частиною Чернівецької ТГ, і з тих пір сам на сам зі своїми проблемами. Весь цей час Чернівецька міська рада ігнорувала нас, та потреби нашої громади, тому ми зібрали 723 підписи та створили ініціативну групу самостійно», - йдеться у повідомленні громади села.

Загальні збори жителів с.Чорнівка відбудуться 24 листопада. Опісля кандидатуру обраного спільним рішенням повинна затвердити сесія Чернівецької міської ради. Тож новий рік Чорнівка може зустріти з новим старостою села.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно