Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Відомо, кого цьогоріч обрали лауреатами Міжнародної премії ім. Ольги Кобилянської


З часу заснування премію отримали вже близько 40 лауреатів Свої роботи вони присвячують сильній українській жінці, яка здатна бути рівнею чоловікам. Список лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської нині поповнився новими іменами.  Цього разу нагороди отримали акторка з Києва, художник з Новоселиці, а також літературознавець та поет з Румунії. 
 
Літературно-мистецьку премію ім. Ольги Кобилянської заснували ще у 2006-му. Ініціаторами тоді виступили редакція газети «Буковинське віче» та підприємець, а тепер керівник буковинського Удар - Валерій Чинуш. Тож за їха підтримки щороку вдається поповнювати список лауреатів новими іменами. Це митці, письменники, художники, літературознавці, журналісти та науковці не лише з різних куточків України, але й з-за кордону. 

"Вона перейшла у статус Міжнародної і це для нас великий гонор і честь", - каже ВІРА КИТАЙГОРОДСЬКА – співзасновниця премії.
 
Цьогоріч лауреатів троє. Серед них - знаний на Буковині живописець, викладач Новоселицької художньої школи Володимир Теут. Каже: муза його творчості – це дружина Леся, яка до слова, теж є лауреаткою цієї премії. Працює митець в унікальній пастозній техніці.
 
"Вона надихає своєю творчістю, і мене і доньку надихає. У нас творча родина", - каже ВОЛОДИМИР ТЕУТ – лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Ольги Кобилянської
 
Ще одним лауреатом став українських письменник Румунії, журналіст, громадський діяч Іван Ковач, який через свій поважний вік та стан здоров’я не змін приїхати до Чернівців. 
 
З творчістю та іменем Ольги Кобилянської пов’язано чимало життєвих етапів Заслуженої артистки України, доцентки національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка Карого – Лариси Недін. 

Вручав премії, а також грошові нагороди меценат, ударівець – Андрій Брязкало. 

"Я дуже радий, що така премія дає можливість творчим людям, які мають безцінні вміння, здібності від Бога, мають таку невеличку мотивацію для того щоб не зупинятися,  а творити і радувати нас своїми творами, витворами і своїм тим даром, який у них є", - зазначив АНДРІЙ БРЯЗКАЛО – меценат, член партії «УДАР Віталія Кличка».

Загалом, з часу заснування премію отримали вже близько 40 лауреатів.
 
Мар’яна Кибич
 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно