Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Хакатон «Видобувай нові ідеї для вугільних моно-міст Червонограда і Мирнограда»


3-5 грудня відбудеться хакатон з метою створення рішень для трансформації Червонограду і Мирнограду


На шляху України до декарбонізації, що позитивно вплине на екологічну ситуацію країни, неминучим процесом є закриття вугільних шахт та виробництва. Це принесе кардинальні зміни у життя вугільних моно-міст, оскільки саме з діяльністю шахт пов'язані: зайнятість більшої частини населення, основний дохід міста, енергетичне забезпечення та екологічні проблеми.

Захід проведуть: СИНХРО ПРОСТІР разом із Українським союзом промисловців та підприємців, за підтримки ПРООН та у співпраці із Мінрегіоном, Міненерго та МінТОТ.
 
Асоціація міст України виступає інформаційним партнером хакатону.

Програма заходу включає:
  • Представлення результатів дослідження ПРООН "Ефект метелика: пілотні дослідження, що можуть допомогти запустити трансформацію вугледобувних міст України та колективну інтерпретацію".
  • Публічну програму з лекціями українських та міжнародних експертів.
  • Дискусійну панель з представниками муніципалітетів.
  • Роботу команд над проєктами із менторами під час хакатону.
  • Запрошуємо представників громад пройти реєстрацію глядача за на сайті
  • Посилання на пряму трансляцію  буде надіслано на електронну адресу перед подією. 
 
В Червонограді та Мирнограді незабаром будуть закриті шахти, тому потрібно знайти рішення для наступних завдань:
- Ревіталізація територій на базі інфраструктури колишніх вугільних шахт з метою створення нового туристичного кластеру та організації маршруту індустріальної спадщини в Україні, як частини Європейського індустріального маршруту ERIH
- Вирішення екологічних проблем міста загалом і окремо  – з фокусом на вирішення наслідків закриття вугільного виробництва 
- Вирішення енергетичних проблем міста
- Вирішення соціа-економічних проблем міста.
 
Для стартапів та команд профільних фахівців: архітекторів, урбаністів, інженерів, IT-розробників, екологів, біологів, економістів, митців і дизайнерів  – це можливість проявити свої професійні навики та втілити власні рішення в життя. 
Для локальних, українських та іноземних команд від бізнесів  –  це можливість долучитися до трансформації міст та згенерувати нові бізнес-ідеї. 

Для науковців закладів науки і освіти, та інноваторів  –  це можливість перевірити на практиці власні дослідження та гіпотези.
Хакатон вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї є частиною поєкту ПРООН Ефект метелика: пілотні дослідження, що можуть допомогти запустити трансформацію вугледобувних міст України.

Презентація проєктів відбудеться 10 грудня 2021 року. Найкращі проєкти будуть обрані журі, яке очолює Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, а до складу входять представники міністерств, місцевої влади та міжнародні експерти.
Рішення обиратимуться для пілотування в Червонограді та Мирнограді, а також матимуть потенціал масштабування далі в інші міста, в яких закриватимуться шахти.

Запрошуємо всіх, хто має ідеї чи проєкти, які можуть покращити якість міського середовища у Червонограді та Мирнограді – взяти участь у хакатоні вугільних міст та приєднатися до ініціативи їх трансформації. Пілотування найцікавіших рішень буде підтримано міжнародними організаціями.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно