Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«Менталітет такий»: чому буковинці вірять міфам про вакцинацію?


Вакцинація від коронавірусу в Україні триває понад 9 місяців
Після вакцинації жінки не зможуть завагітніти, щеплення змінює наше ДНК і ще одне із найпоширеніших, мовляв, людей масово чипують. Соцмережами блискавично ширяться все нові і нові міфи про масову імунізацію. І поки одні буковинці ведуться на вигадки, інші люди довіряють інформації Міністерства охорони здоров’я. подробиці – у сюжеті Мар’яни Кибич. 
 
Вакцинація від коронавірусу в Україні триває понад 9 місяців. За цей час повний курс щеплення пройшли майже 27,5 відсотків громадян. На Буковині до масової імунізації станом на 1 грудня долучилися 208,5 (208 506) тисяч людей. Це ті, котрі уже отримали дві дози.

ЮРІЙ РАНДЮК – доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології  БДМУ
"Це питання потрібно піднімати і в компанії і скрізь. Тому що ми зараз маємо досвід на прикладі дійсно госпіталізованих до стаціонарів хворих. Вакцина ефективна і діє. Приблизно зі ста госпіталізованих лише 2-4 – це ті які були щеплені". 
 
При цьому, додає лікар: не раз виявлялося, що ті важкохворі, котрі мали запис про вакцинацію, насправді не отримували щеплення. Через підробку сертифікатів на Буковині уже відкрили 30 кримінальних проваджень.  

ОЛЕКСАНДР ТОНІЄВИЧ - начальник відділу дізнання ГУНП в Чернівецькій області
"На даний час одинадцяти особам повідомилено про підозру вчинення кримінальних правопорушень передбачених частиною 1,3 та 4 статті 358 кримінального кодексу України. 14 кримінальних проваджень направлено на розгляд до суду. Максимальне покарання - до 5 років позбавлення волі
 
 
Клієнтами зловмисників, які купують ковід-сертифікати, найчастіше стають заручники міфів. 
ВОЛОДИМИР - чернівчанин
"Менталітет такий. Шо їм кажеш, вони сьо протів. Бо думають шо їх хотять обманути".

ОКСАНА – чернівчанка
"Тому що у нас є проблема із освітою в країні. І люди не розуміють для чого це важливо".

ВАДИМ – чернівчанин
"У мене сама мама…я буває прийду додому, а вона дуже не хотіла щоб я вакцинувався. А я вакцинувався ще весно, коли лиш з’явилася можливість…вона начиталася в Фейсбуці, Інстагрмі, в цих соцмережах, ну мені то дивно. Дивнос прймати. Я її думку поважаю, але вона через це не хоче вакцинуватись".  

ЮРІЙ - чернівчанин
"Думаю, що з людьми потрібно проводити більше такої виховної роботи, пояснювати їм для чого це, ефективність, певні загрози".

Страх тяжко захворіти на коронавірус у антивакцинаторів значно менший, від страху «навіяного» фейками про щеплення у соцмережах, - пояснює психолог-психотерапевт Дмитро Ткачук.

ДМИТРО ТКАЧУК – психолог-психотерапевт
"За це беруться люди, які від медицини дуже далеко і створюють міфи. І люди їм вірять, тому що вони використовують певні ірраціональні аргументи, які б’ють на одне із таких базових почуттів, як страх. І цим зумовлена така ситуація".

За даними МОЗ до масової імунізації можуть долучатися як вагітні, так і ВІЛ-позитивні, чи ті хто мають хронічні захворювання або онокологію. Протипоказів не мають і люди похилого віку чи мами, котрі годують грудьми.

ЮРІЙ РАНДЮК – доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ
"Рекомендую, тим хто сумніваєть, рекомендую звернутися до свого сімейного лікаря на консультацію. Єдиним і абсолютним протипоказом до щеплення є тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини".

Зараз щодня щепляться всередньому 4200 буковинці. У області є 10 центрів вакцинації, куди можна прийти без попереднього запису. Працюють і мобільні бригади. Також пройти імунізацію можна в амбулаторії свого населеного пункту.

МАРІЯ ПОЛІЩУК – заступниця директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА
"Таких пунктів у нас уже сьогодні 157. Ми намагаємося відкривати їх доступніше, до того місця де люди живуть".

Зараз для буковинців доступні 3 вакцини на вибір: Модерна, Пфайзер та Коронавак. АстраЗенеки залишилося обмаль.

МАРІЯ ПОЛІЩУК – заступниця директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА
"Хто отримав першу АстраЗенеку ми запрошуємо отримати другу дозу Пфазер або Модерну. Абсолютно адекватна і хороша комбінація. Що стосується астразенеки у нас вчора закінчився термін придатності цієї вакцини, а нова партія буде завезена або наприкінці цього тижня, або на наступний тиждень на початку".

Буковинці, яким потрібна консультація щодо імунізації, можуть звертатися на гарячу лінію, за телефоном 0660849313. 

Тим часом у країні заговорили про третю бустерну дозу вакцини. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, вона буде доступна українцям у січні-лютому 2022-го.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно