Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У День Збройних сил України чернівецькі школярі завітали до прикордонного загону


У стінах прикордонного загону чернівецькі школярі мали змогу на власні очі побачити унікальні експонати. 
Згадали видатні історичні дати, побачили на власні очі бойові припаси, почули про трагічну долю воїнів та дізнались якою насправді є робота прикордонників. 6 грудня, в День Збройних Сил України чернівецькі старшокласники завітали до прикордонного загону. Більше про те, які знання отримали учні від захисників державного рубежу дивіться у нашому сюжеті. 

6 грудня в День Збройних Сил України 31 прикордонний загін відчинив свої двері чернівецьким школярам. Нині старшокласникам випала можливість відвідати урок не за шкільними партами, а потрапити до цікавої локації. За словами військового капелана Іоана Чокалюка під час таких зустрічей учні отримують нові знання та патріотичне виховання.  
«Це є надзвичайно, архі важливо тому що. На сьогоднішній день наше суспільство немає одностайної, стовідсоткової єдност. Ми повинні докласти всіх зусиль, щоб наше суспільство, починаючи з молоді, яка є основою цього суспільства, щоб об’єднати», каже ІОАН ЧОКАЛЮК – військовий капелан 31 прикордонного загону.
 
У стінах прикордонного загону чернівецькі школярі мали змогу не лише почути цікаву інформацію, але й на власні очі побачити унікальні експонати. 
«Було дуже цікаво. Те що тут досконало було відтворено кабінет Петлюри Симона, дуже цікава була інформація. Це більш цікавіше, тому що ти бачиш, як це було, тобі розповідають цікавіше на фотографіях, чи ще щось такого, тому це цікавіше», ділиться ОЛЕКСАНДР ШУЛЬКО – учень Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №16.
 
«Було цікаво, це потрібно для молодих хлопців, щоб вони дізнавались про нашу історію, про наших воїнів, щоб вони мали чим пишатися, це цікаво, це потрібно», - каже МИКОЛА ПОП - учень Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №16.

Цікавими екскурсіями та розповідями задоволені не лише учні, але й педагоги. Вчитель Чернівецької ЗОШ №16 Василь Гуменюк запевняє: в рамках учбового процесу школярі неодноразово відвідують подібні зустрічі:

«Такі заходи потрібні не тільки зараз, в цей час, а завжди. Діти повинні знати свою історію, свою мову, розуміти, що вони підростають і стають захисниками нашої Вітчизни. Вони це запам’ятовують і залюбки слухають.»
 
 
Кожна розмова має бути цікавою, адже поспілкуватися із військовослужбовцями приходять не лише старшокласники. Час від часу гостями стають і учні молодших класів – розповідає начальник пресслужби 31 прикордонного загону Сергій Бровко: 
«Ми хочемо розказати про життя та побут прикордонників, чим вони займаються, як вони займаються, як здійснюється охорона державного кордону. Ми хочемо також показати ті зразки озброєння, які наприклад сьогодні використовують прикордонники, які використовувались 20, 30, а то й 100 років назад.» 

 
Як виявилось, завітали школярі до прикордонного загону не з порожніми руками. Аби потішити захисників України, які наразі перебувають на сході, учні молодших класів власноруч виготовили різноманітні сувеніри і листи, які мають потрапити до воїнів на передовій. 
«Дитячі малюнки, дитячі листи передати на схід України. Треба щоб солдати розуміли і знали, що їх люблять, чекають додому і за них переживають і маленькі діти все що можуть віддають солдатам», каже - ВАСИЛЬ ГУМЕНЮК – вчитель Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №16.
 
Альона Рудніцька


скачать dle 10.5фильмы бесплатно