Найчастіше від хакерів, шахраїв та злочинців у соціальних мережах страждають підлітки Сторінки у соціальних мережах, власні кабінети в онлайн магазинах і особисті дані у різноманітних месенджерах. Майже кожна людина у смартфоні має власне віртуальне життя. Проте, в інтернеті як і у реальному житті присутні небезпечні моменти шахрайства та виманювання інформації. Як не «втрапити у халепу» та користуватися мережами безпечно – дивіться у нашому сюжеті.
Щороку, 8 лютого у світі відзначають День безпечного Інтернету.
«В такі дні хотілось би доносити безліч інформації до молоді, до користувачів мережі Інтернет, тому що ми всі погрузли в цій мережі. Вона нам потрібна і в побуті, і для роботи, і для навчання», зазначає РУСЛАНА МАРЧУК, старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецькій області.
«Коли Ви спілкуєтеся з невідомою особою в соціальній мережі – не розповсюджувати інформацію стосовно себе. Де проживаєте, де навчаєтесь, з ким товаришуєте, не надсилати фото з місць де Ви перебуваєте на даний момент. Тому що ці фотографії, цю інформацію можуть використати не на користь», - продовжує інспекторка.
«Встановлювати надійні паролі на свої облікові записи, які використовуються в мережі Інтернет. До прикладу, це Інстаграм, Фейсбук, електрона пошта, ТікТок, необхідно встановлювати паролі не менше 8 символів. Це і латинські букви, великі, маленькі, це цифри, і навіть символи такі як долар, відсоток.»
Альона Рудніцька, Андрій Доротюк