Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині від початку повномасштабної війни зареєстрували 213 шлюбів


В умовах воєнного стану уряд дозволив одружуватися з військовослужбовцями без їхньої присутності 213 шлюбів зареєстрували на Буковині від початку повномасштабного російського вторгнення. Одружуються як буковинці, так і жителі інших регіонів, яким через бойові дії довелося поїхати з дому.

Як інформує Чернівецька ОВА із посиланням на Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції в умовах воєнного стану відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють за принципом екстериторіальності.

Термін реєстрації шлюбу скорочується у зв’язку з безпосередньою загрозою для життя. Необхідні лише паспорти наречених. Якщо хтось із них раніше був одружений, то потрібен також документ, що засвідчує припинення попереднього шлюбу. Окрім того, в умовах воєнного стану уряд дозволив одружуватися з військовослужбовцями без їхньої присутності.

У таких випадках наречений (наречена) подає заяву про державну реєстрацію шлюбу безпосередньому командиру (керівнику), який засвідчує справжність підпису на заяві та забезпечує її передачу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Така заява одночасно є підтвердженням згоди на шлюб.
 
Є кілька варіантів реєстрації таких шлюбів:
  • шлюб реєструє відділ ДРАЦС, при цьому військовослужбовець відсутній через участь у війні;
  • акт про укладання шлюбу складають командири військового формування, де перебувають наречені;
  • акт про укладення шлюбу складає керівник закладу охорони здоров’я, у якому перебувають або працюють під час війни наречені.
Акти скріплюються печаткою відповідного органу чи установи (військового формування чи лікарні).скачать dle 10.5фильмы бесплатно