Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Після втрати сотень бійців «кадирівці» з України повернулися в Чечню

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

За даними контррозвідки СБУ, 13 березня «кадирівців» вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні Реклама

За час перебування в Україні кадирівці російської армії втратили сотні бійців і 13 березня повернулися у Грозний.
Про це пише «Радіо Свобода» з посиланням на контррозвідників Служби безпеки України.
Проросійські телеграм-канали 13 березня опублікували відео з військової наради в підвальному приміщенні за участі лідера Чечні Рамзана Кадирова — нібито на території України, за кілька кілометрів від Києва.

Контррозвідка СБУ каже, що Кадиров не перебував в Україні, а 13 березня — саме той день, коли угруповання «кадирівців» вивели з Київської області у білорусь і далі в Чечню.
«26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 "кадирівців". Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців», — розповів «Радіо Свобода» співрозмовник в контррозвідці СБУ.

4 березня з білорусі через Чорнобильську зону прибув загін військ нацгвардії Чечні — близько 1200 людей. До його складу увійшли військові батальйону «Север» (командувач Магомед Тушаєв, загинув), «Юг» (Хусейн Межидов) та ОМОН «Ахмат-Грозный» (Анзор Бісаєв). Свій табір «кадирівці» облаштували у лісі під Бородянкою. Як стверджують в СБУ, однієї ночі в таборі було підірвано боєкомплект, частина бійців загинули.
«З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що "кошмарили" місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки і аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж», — кажуть в контррозвідці СБУ.


За повідомленням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, «кадирівці» зокрема захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці в Київській області, де на той момент перебували 600 людей.
«Ми бачимо, що вони присутні на території України від початку конфлікту, проте їхньої участі в боях ми в результаті жодного разу не побачили. Як ми їх називаємо, це такі «PR-війська». Тобто вони можуть робити багато відео, багато фотографій, зроблених гарно, як вони ходять з автоматами, «зачищають» будинки, як вони нібито роздають гуманітарну допомогу та нібито дбають про мирне населення. Але це – вся їхня діяльність, яку ми весь час бачили», розповів телеканалу «Настоящее время» засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієв.

Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня «кадирівців» вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні. Водночас Рамзан Кадиров днями заявив, що відправляє в Україну ще тисячу своїх бійців.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
20:34
У Чернівцях завершують відновлення проїзду на вулиці Лукіяновича
17:40
Загинув у листопаді 2024 року: завтра Буковина зустріне полеглого героя Олександра Прокопця
17:32
Чернівці стануть майданчиком чемпіонату України з ампфутболу
17:21
Проник у підсобку й викрав електровелосипед: у Чернівцях судитимуть чоловіка
16:47
У Сокирянах чоловік до смерті побив собаку
15:18
На «Миколайчук OPEN» у Чернівцях стартував продаж фестивальних абонементів
14:46
Дністер вже популярніший за Тису. Порушники кордону використовують акваскутери щоб подолати річку
14:15
Захисника з Буковини Олександра Дячука посмертно нагородили орденом «За мужність»
13:55
На Буковині директора сільгосппідприємства звинувачують у смерті підлеглого: чоловік загинув від нестачі кисню
13:21
Буковинка за 4 тисячі євро надала чужий паспорт чоловіку та допомагала виїхати за кордон
12:56
Житлові будинки під загрозою. Вантажівки руйнують вулицю Балана у Чернівцях
12:19
У Львові з оглядового майданчика Ратуші випав і розбився австралієць
11:52
Буковинець, який систематично ґвалтував 13-річну доньку співмешканки, отримав довічне ув’язнення
11:16
У Новодністровську під час руху загорівся автомобіль «Land Rover»
ФОТО
10:58
У Чернівцях пройде 2 раунд чемпіонату України з ампфутболу
10:26
Декілька вулиць у Чернівцях через аварію залишились без водопостачання
09:58
Чернівчани підтримали петицію щодо будівництва будинку на Кобилянської замість "Берізки"
09:26
Буковина у жалобі. Троє відважних захисників загинули у боях з російськими окупантами
08:43
Синоптики прогнозують сьогодні на Буковині невеликий дощ
23:38
Вісім пожеж за добу: на Буковині горіли будинки та сухостій
ВІДЕО
23:09
На вулиці Конституційній у Чернівцях почала просідати дорога: є ризик зсувних процесів
ФОТО
22:43
Бійці 110 ОМБр отримали потужні генератори від «Української команди»
ВІДЕО
22:37
Чернівецьке тролейбусне управління отримало новий транспорт і генератори
ВІДЕО
22:17
На Буковині попрощалися з чотирма полеглими захисниками
ВІДЕО
21:33
У Садгорі помітили Cybertruck: у мережі сперечаються, чи авто є розкішшю
20:55
У Чернівцях затримали керівницю ГО через схему незаконного виїзду за 5000 $
ВІДЕО
19:43
Комісія Міністерства культури встановила причину обвалу стіни Хотинської фортеці
19:13
У Чернівцях квітнуть тюльпани й сакури: у мережі опублікували яскраві фото міста
ФОТО
17:39
Скандального суддю з Чернівців не поновили на посаді
17:24
Брав до 16 тисяч доларів за незаконний виїзд з країни: у Чернівцях судитимуть організатора
17:17
На Дністрі збудують великий водний курорт за 500 мільйонів доларів
16:56
Подарувати диво: "Місто Добра" у Чернівцях шукає благодійників для маленьких мрійників
16:43
У Чернівцях планують облаштувати безбар'єрний маршрут до військового госпіталю
16:17
Чернівчан запрошують на виставку, присвячену дружбі Ольги Кобилянської та Лесі Українки
15:45
У Чернівцях зросла вартість оренди квартир: як змінилися ціни за рік
Усі новини