Британські медики організували благодійну акцію у знак професійної соділарності з колегою українкою з Буковини У Чернівці надійшла велика партія гуманітарної допомоги медикаментів та медичного приладдя з Англії, країни що підтримує українську державу у протистоянні російському агресору.
Про це повідомив чернівецький журналіст та письменник Анатолій Томків на своїй сторінці у фейсбук, пише molbuk.
Ініціювала благодійний захід одна з клінік, що в північно-західному британському окрузі Віррал під Ліверпулем — Міріам (Miriam medical practice). Власне кажучи, в цьому й особливість гуманітарної акції.
Тут працює сімейним лікарем чернівчанка, випускниця Буковинського державного медичного університету 2005 року (тоді медичного інституту) Людмила Мартін Робертс.
Стаж роботи буковинки в медичній системі Британії уже понад 17 років на різних посадах, в тому числі й в екстреній медичній допомозі.
Словом, мотивацією для британських лікарів стало те, що серед них є українка... Оце і все... А далі ... Далі — оголошення про цю обставину серед місцевого цехового загалу і прохання допомогти хто чим може...
Відгукнулися різні лікувальні установи, аптеки, приватні особи і, навіть, поліційний відділок, який поділився дезінфікуючими засобами... Складування ящиків відбувалось у поліклініці Міріам. І щоразу, коли доктор Людмила Мартін Робертс приходила на роботу, відчувала у серці бентежну вдячність колегам за їх турботи, увагу, за матеріалізовану позитивну енергію, спрямовану рідній Україні.
Як зазначає пані Людмила, організація медичної допомоги — справа складна, адже така продукція ліцензована державою і приватної самодіяльності тут бути не може. Тому британські колеги мобілізували усі законні можливості, аби не порушувати норми, діючі в галузі. Скажімо, медсестринські форми, ще не використовувані, запаковані, але підлягаючі списанню, цілком вписалися у такий формат, як і багато інших речей, однозначно потрібних практикуючим медикам.
Серед різноманітної продукції, актуальної в медичній практиці — перев’язочний матеріал, шприци, кровоспинні турнікети, закуплені пані Людмилою за благодійні внески. Цими коштами також оплачено і логістику — адресну доставку в Чернівці.
Мова йде саме про доставку адресну, як наголошує Людмила, бо, на жаль, маємо в Україні і на Буковині випадки, коли гуманітарка опиняється на ринках... Сором, але факт.
Вона систематизована, розписана у відомостях із зазначенням, якому лікареві надається персонально. Частина допомоги потрапить безпосередньо на фронт, залежно від потреби. Усе зібране британськими лікарями, безумовно знадобиться в медичній практиці.