Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Закрили кордон і пропускають за гроші. Прикордонники заробляють на студентах, які їдуть з України


Щомісяця силовики за гроші переправляють за кордон до 700 чоловік лише в одній Чернівецькій області 

Вчора, 10 серпня, у мережі Facebook Василь Забродський у своєму прямому ефірі розповів, що збільшення новин про затримання так званих "ухилянтів" пов'язане з намаганнями студентів виїхати на навчання до європейських та світових вузів. 
 
Відповідне відео є на сторінці журналіста Василя Забродського у мережі Facebook.

"Студенти, які мають відтермінування від мобілізації, офіційні документи на підтвердження навчання в закордонних вузах отримують відмови на перетин державного кордону.
 
Більше трьох тижнів я намагаюсь виїхати на навчання, скласти іспити в польському університеті, де я навчався дистанційно ще з минулого року. У мене було 6 спроб виїзду, на всі шість спроб я отримав негативну відповідь. І якщо в "Порубному" намагались дотриматись закону, і відмовляли мені посилаючись на законодавчі норми, то на інших митницях відповідали, що нема документів чи у вас у довідці не те написано.
 
На одній з митниць, я з двома десятками людей, очікував на отримання відмови на перетин кордону. При тому, що у всіх на руках були документи на перетин, які відповідали нормам, розміщених на сайті Держприкордонслужби, але все одно не випускають", - розповідає Забродський.

 
Якщо прослідкувати за новинами про "ухилянтів", то там переважно молоді люди, студенти, які намагаються виїхати на навчання. І кількість таких відмов збільшилась. Прикордонники створюють систему, при який вони заробляють, переконаний Василь Забродський.
 
"Чому тоді така ситуація? А тому, що в першу чергу на цьому заробляють прикордонники. Аби не втратити рік навчання, адже студента можуть банально відрахувати, людина шукає варіанти, як виїхати з країни незаконно.
 
Пройти через "зеленку", наприклад. Прикордонники на нашому україно-молдавському кордоні, переводять в Молдову. Самі прикордонники, наші домовляються з молдовськими прикордонниками, і певні групи людей переводять за гроші. Такий перехід коштує чималих коштів. Заробляють на цьому починаючи від керівника зміни до керівника загону", - каже Забродський.

Раніше Забродський розповідав, що щомісяця силовики за гроші переправляють за кордон до 700 чоловік лише в одній Чернівецькій області. Це складає близько 3 мільйонів доларів чистого місячного заробітку на людях.

 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно