Найдорожче коштують дрова у Чернівецькому лісгоспі — понад 1000 гривень за кубічний метр кругляка
У Чернівецькій області цьогоріч попит на дрова зріс у майже два рази. У всіх лісгоспах є черги на купівлю дров, а лісівники не встигають заготовляти деревину.
Про це інформує прессекретар обласного управління лісового та мисливського господарства Ростислав Бузило, пише Суспільне.
За його словами, в лісгоспах залежно від наявності техніки можуть виконати від одного до чотирьох замовлень на день. Проте надходить значно більше заявок.
"У лісгоспах області ціни на дрова різняться, вартість залежить він породи. Тверді породи, такі як береза, дуб, бук, ясен та клен дорожчі, оскільки в них вища тепловіддача. Дешевше коштують дрова з хвойних дерев. Такі породи переважають у Берегометському та Путильському лісгоспах", - каже Бузило.
Найдешевше дрова можна купити у Берегометському та Путильському лісгоспах. Середня ціна кругляка становить приблизно 700 гривень за кубічний метр. Вдвічі дорожче, 1400 гривень, коштують колоті дрова.
У деяких лісгоспах у вартість входить також доставлення дров на адресу, каже Бузило.
Аби отримати дрова потрібно написати заяву у лісництві. До заяви додають копію паспорта та ідентифікаційного коду. В лісництві виписують рахунок, а після підтвердження оплати відвантажують дрова. Більше інформації можна отримати від лісничих, які відповідальні за продаж дров у кожному з лісництв. Їхні контакти можна знайти за посиланням.
Одній людині можуть продати не більше 15 кубічних метрів дров. За словами Бузила, дров, які лісництва заготовляють планово, має вистачити. Водночас через збільшення попиту, не всі встигнуть отримати дрова до початку опалювального сезону.
За словами Бузила, від початку повномасштабної війни лісництва області надали військовим деревину на приблизно 2 мільйони гривень. За замовленням обласної військової адміністрації дровами та деревиною забезпечують підрозділи прикордонників, нацгвардії та тероборони, які дислокуються в області.
Також через Держлісагентство направляють деревину в східні регіони України, зокрема це круглий ліс, який використовують для фортифікаційних споруд, укріплень бліндажів та окопів.