Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

Троє братів з Буковини захищають Україну з перших днів повномасштабного вторгнення

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Військові проживають у одному селі Товтри Вікнянської громади

Три брати із села Товтри Вікнянської громади – Іван, Василь та Віталій Бойчуки – служать у лавах ЗСУ добровольцями з перших днів повномасштабного вторгненняНайдовше з них воює старший брат Іван: контракт зі Збройними силами України він підписав ще у 2016 році.
 
Про це розповідає староста села Товтри Віктор Коханий, пише molbuk.ua.

"Найстаршому Василю – 49 років, Івану – 47, а Віталію – 45. Іван – будівельник, до війни займався різними ремонтами, навіть стелив дахи. Віталій закінчив у Києві духовну семінарію, там, здається, співав у церковному хорі. Рідні кажуть, що на війні отримав контузію, тому вже не знають, чи буде співати. Про Василя знаю найменше. Він, здається, водій. Батьки їхні вже давно померли. Мають хлопці ще сестру, вона працює за кордоном", – каже Іван Коханий.

 
Віталій Бойчук розповідає, що до лав ЗСУ доєднався у лютому. Наразі його виписали із військового госпіталю й на десять днів відпустили додому.

"Я закінчив Київську духовну семінарію при Києво-Печерській лаврі. Та склалося так, що до війни працював у спеціалізованій охороні. В армії не служив, але коли почалося повномасштабне вторгнення, стояти осторонь не зміг. Як і всі, думав, що не так складеться життя. Багато моїх друзів навіть автомат у руках ніколи не тримали, а тут довелося вчитися. Не всі залишилися живими, але це війна. Через роботу я часто бував у Росії, ще до 2014 року і кілька разів – після. Я бачив, як там живуть. І все, що нам розповідають про них, – це правда. У селах люди дуже бідують, страшно. Я не хочу, щоби мої діти так жили й були "рабами влади". Саме заради них я пішов воювати. У мене три доньки та старший син, йому – 20. Донькам 10, 12 та 14 років", – розповідає чоловік.


Найстарший з братів Василь зараз на самому "нулі". Він рідко виходить на зв’язок, тому телефон часто у нього вимкнений, каже Віталій.

"Василь – старший мій брат, – продовжує Віталій. – Він також живе у Товтрах. Востаннє я бачив його сім місяців тому, як і Івана. Вдалося поговорити з ним два дні тому. Сказав тільки, що у нього все добре. Він також живе з сім’єю у Товтрах, ми всі тут живемо. Василь підписав контракт на службу із ЗСУ ще у 2020 році. У нього були друзі, які воювали раніше. Він пішов не заради грошей, ми всі пішли не для цього. Розмовляли раніше про Україну, нашу долю. Відчували, що щось буде, адже історія повторюється. Нам ніколи ці сусіди не давали нормально жити".


Середній брат Іван кілька днів тому відсвяткував день народження – 47 років. Він найдосвідченіший із братів, на службі в ЗСУ ще з 2016 року.

"Іван служив раніше. Військової справи він навчався у Харкові. Зараз залишили на Закарпатті. Іван працює на радіолокаційних машинах, зараз продовжує цю роботу. Якщо простіше пояснити його професію, то він не дає ракетам залітати в наші міста. Вони тримають рубіж на заході України. За ними їде машина, яка збиває ракети окупантів. Він майстер на усі руки, раніше любив будівництво. Говорив з ним сьогодні, частіше з ним говоримо, ніж з Василем, бо є зв’язок. У нього був кілька днів тому день народження, привітав його. Іван має донечку Аліну, дуже її любить", – додає Віталій.



скачать dle 10.5фильмы бесплатно
09:52
Курс валют у чернівецьких обмінниках на п’ятницю
09:01
Сьогодні на Буковині хмарно та невеликий сніг
08:26
Оновлений графік відключень світла на 30 січня для Чернівецької області
23:57
Семеро чоловіків намагались нелегально потрапити до Румунії: прикордонники зірвали схему
ВІДЕО
22:24
Понад 15 годин без світла: графік знеструмлень для Буковини на 30 січня
20:57
Знову оновили графік вимкнень світла для Буковини на вечір, 29 січня
20:50
Завдав державі збитків на 8,8 млн грн: на Буковині викрили недобросовісного підприємця
ВІДЕО
20:40
Загинув у бою: на Буковині попрощались із лейтенантом Андрієм Трошиним
ВІДЕО
19:29
У Чернівцях на вході до ліцею №4 ні зранку, ні в обід не прибраний сніг
ВІДЕО
18:06
Серія крадіжок у Чернівцях: поліція викрила раніше судимого чоловіка
17:49
Пральний порошок із кокаїном: на Закарпатті 6,5 кг наркотиків замаскували під побутову хімію
17:27
Неподалік Чернівців горіло житло: у місті та області за добу трапилося 11 пожеж
ФОТО
17:18
Оновили графік знеструмлень Чернівецької області до кінця доби 29 січня
17:03
У Сокирянській громаді загиблим захисникам присвоїли звання почесних громадян
16:40
Нелегально за $10 тисяч: на Буковині семеро чоловіків не дійшли до кордону з Румунією
ВІДЕО
16:33
До Чернівців прибув черговий евакуаційний потяг
ФОТО
16:08
Страшний льодохід на річці у Закарпатті. Люди б'ють на сполох
ВІДЕО
15:30
У Давидівцях рятувальники витягли з авто постраждалих у аварії
14:39
Тетяну Мінаєву призначили директоркою Чернівецького обласного краєзнавчого музею
14:05
Потяг до Бухаресту через Чернівці та покращення сполучення з Києвом. Чернівецька облрада звернулася до "Укрзалізниці"
13:37
Від отриманих поранень помер ветеран війни з Сокирянщини Андрій Шеремета
13:13
Генеральним директором Чернівецької обласної клінічної лікарні призначили Дмитра Домбровського
12:46
Сергій Осачук передав у бібліотеку ЧНУ рідкісний двотомник "Історія євреїв Буковини"
12:03
Помер відомий буковинський журналіст Григорій Безверхній
11:39
Двічі виграв двобій зі смертю. Буковинцю Дмитру Унгуряну вручили нагрудний знак «Бойовий піхотинець»
11:05
Курс валют у чернівецьких обмінниках на 29 січня
10:45
Значна частина центру Чернівців без водопостачання. Список вулиць
10:25
У Чернівцях шукають власника собаки, яку помітили у центрі міста
09:39
Через аварію декілька вулиць у Чернівцях залишились без води
09:08
Суцільна темрява: графік знеструмлень Чернівецької області на четвер 29 січня
08:42
Буковина віддає останню шану лейтенанту Андрію Трошину
08:06
Сьогодні на Буковині прогнозують дощ з мокрим снігом та туман
22:01
Хотів спалити підстанцію за 3 тисячі доларів: у Чернівцях СБУ затримала диверсанта
ВІДЕО
21:37
Антитепловізійні плащі не допомогли: на кордоні з Молдовою викрили трьох чоловіків
ВІДЕО
21:26
18 годин без світла: графік вимкнень для буковинців на четвер, 29 січня
Усі новини