Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Свято було офіційно засноване у 1999 році Реклама

Україна у суботу, 22 січня 2023 року, у 103 раз святкує проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Свято офіційно встановлене у 1999 році.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Це була основоположна подія для українського державотворення.

22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Через рік, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Возз'єднання (об'єднання) українських земель в єдину Україну, затверджувалося об'єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, які виникли на уламках Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

У тексті Акту Возз'єднання стверджувалося: "Відтепер воєдино зливаються віками відірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина та Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися вікові мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України. Відтепер є єдина незалежна Українська Народна Республіка".

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні (місто Хуст), на той час – автономній республіці Чехословаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулася 30-тисячна маніфестація місцевого населення, яке з'їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Проте об'єднання України відбулося суто символічно: вже за кілька тижнів після проголошення Акту Злуки, більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехословаччина – Закарпаття.

У 2011 році День Соборності об'єднали з Днем Свободи, який раніше відзначався 22 листопада, під назвою День Соборності та Свободи України. Проте у 2014 році указом президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: споконвічні мрії українців на вільне життя у самостійній соборній незалежній державі.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи став "живий ланцюжок", організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Возз'єднання. Мільйони тоді ще радянських українців взялися за руки від Києва до Львова, святкуючи День Соборності.

З того часу в Україні "живі ланцюжки" створювалися неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності зараз відзначається на державному рівні щороку.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
23:00
Оформила весь бізнес на ФОПів: на Буковині викрили чергову схему дроблення бізнесу
ВІДЕО
22:56
Бігає у пошуках їжі: у середмісті Чернівців зафільмували лисицю
ВІДЕО
22:30
Вигоріла частина будинку: фахівці з’ясовують причини масштабної пожежі
ВІДЕО
22:00
Відстрочка по-новому та тариф на електроенергію: що зміниться з 1 травня
ВІДЕО
21:39
Жителя Новоселиці судитимуть за ДТП двома потерпілими
21:30
Доступ до стадіону та ремонт доріг у Садгорі: що обговорювали на сесії міськради?
ВІДЕО
21:00
Поклали життя на вівтар свободи та незалежності України
ВІДЕО
20:43
Синоптики повідомили, якою буде погода на Буковині 1 травня
19:02
На Буковині масштабно вшанують памʼять Назарія Яремчука
18:16
Оголошено ІІ рівень небезпеки: на Буковині очікуються заморозки
17:43
У Чернівцях перейменували центр соціально-психологічної допомоги "Ветеран Хаб"
17:08
Курс валют в обмінниках: євро та долар дешевшають
16:34
На Буковині викрили схему ухилення від сплати податків через «дроблення бізнесу»
16:07
У Чернівцях на Івана Франка почали забивати сваї під будівництво багатоповерхівки
ВІДЕО
15:52
У Чернівецькій області оголосили відбій повітряної тривоги
15:36
У Чернівецькій області оголосили повітряну тривогу
15:09
За добу інтернет-аферисти ошукали двох буковинок на 150 тисяч гривень
14:46
У Чернівцях реорганізують патологоанатомічне бюро
14:00
Унікальні лісові масиви Буковини перебуватимуть під охороною держави
13:29
Їхав п'яний у комендантську годину: у Чернівцях затримали нетверезого водія
13:16
Вірастюк показав фото молодшої на 11 років коханої з Чернівців, яка йому народила двох синів
12:40
На Рівненщині невідомий розстріляв авто ТЦК: двох людей поранено, нападника шукають
12:10
На Буковині за хабар прикордонникам у 100 євро чоловік може сісти за грати на 4 роки
11:42
У краєзнавчому музеї в Чернівцях відкриють виставку живопису художника Юрія Гушкевича
АНОНС
11:26
У Львові гінекологи видалили 47-річній пацієнтці пухлину матки вагою 5 кг
10:58
На Буковині за добу трапилося 5 пожеж: горіла суха трава та будівлі
ФОТО
10:39
У Чернівцях розпочалася 23-тя сесія обласної ради: які питання розглянуть
09:55
Буковина із глибоким сумом прощається з трьома мужніми Героями
ФОТО
09:00
Сьогодні на Буковині прогнозують до 12° тепла
22:53
Пішки через кордон із майже 4 мільйонами: жителька Закарпаття намагалася вивезти валюту
ФОТО
22:43
Їх життя забрала війна: буковинці попрощалися з трьома полеглими Героями
ВІДЕО
22:37
У Новодністровську на ходу загорівся позашляховик Land Rover
ВІДЕО
22:20
Схема на 10 мільйонів: БЕБ ліквідувало канал незаконного вивезення деревини до Молдови
ВІДЕО
21:30
Буковинець отримав відзнаку «Дитина року»
ВІДЕО
20:34
У Чернівцях завершують відновлення проїзду на вулиці Лукіяновича
Усі новини