В останні роки швидкість споживання інформації зростає у геометричній прогресії - кожного дня ми відвідуємо десятки різноманітних сайтів, заповнюємо форми, реєструємося, лишаємо особисті дані та вигадуємо нові паролі
Разом з тим ми часто забуваємо піклуватися про власну безпеку в мережі та взагалі про інформаційну гігієну як таку, тож не зайвим буде нагадати собі прості правила, які допоможуть не стати жертвами шахраїв.
Уважність та обережність
Навряд чи відкриттям для вас стане, що не кожен сайт в інтернеті є безпечним. Про встановлення антивірусів нагадувати не будемо, проте навіть залишення ваших персональних даних (електронної адреси або телефону) інколи призводить до небажаних повідомлень. Інколи це може бути просто дратуючий спам, а в деяких випадках можна наразитися і на реальну небезпеку. Так само, наприклад, і при виборі онлайн казино - holdgroup24.com підходить до цього питання ретельно, а ви самі можете оцінити перспективи будь-якого з них. Вибір безпечного ресурсу - це те, з чого треба починати.
Ще одна розповсюджена помилка - перехід за сумнівними посиланнями. Зазвичай подібні повідомлення обов'язково щось обіцяють - виграш, приз або радісно повідомляють вам, що вам випала велика вдача. Звичайно ж, що все це обман, а за посиланням криється так званий фішинговий сайт, мета якого змусити лишити ваші дані. Навіть якщо ви впевнені у ваших діях, то не зайвим буде перевірити посилання. Інколи зловмисникам достатньо змінити лише одну букву, щоб прикритись чиїмось ім'ям.
Що стосується загальних порад, які допоможуть почуватися у мережі безпечно, то доречним буде врахувати наступні:
- Слідкуйте за вчасним оновлення ПО, програм та антивірусу;
- Двофакторна аутентифікація або допоміжні заходи безпеки на кшталт FaceID створять ще один рівень захисту;
- Намагайтеся уникати піратського софту;
- Завжди перевіряйте повідомлення від друзів з проханням позичити гроші.
Пам'ятайте, що ви можете налаштувати свій браузер виключно під себе, тож дізнатися більше про його можливості буде не зайвим, особливо - про його можливості захистити вам, як користувача.
Перевірте збережені паролі!
Саме таке повідомлення ви можете побачити на екрані свого девайсу, якщо довгий час не оновлювати власні паролі до різноманітних сайтів, які ви зберігаєте автоматично. У самому повідомленні немає нічого критичного, проте ми б радили зазирнути у збережені паролі - впевнені, ви знайдете там багато цікавих сайтів, якими користувалися лише раз. Сміливо їх видаляйте, адже це і є елемент інформаційної гігієни.
Якщо раніше безпека в інтернеті стосувалася виключно сайтів, які ви відвідуєте, то останні декілька років їх місце зайняли соціальні мережі, адже є цілий пласт користувачів, які окрім соцмереж практично ніяк не використовують глобальну мережу. Тут головна порада буде така ж - створюйте надійні паролі, періодично їх змінюйте та слідкуйте за вашими листуваннями. Злам аккаунта може призвести до неприємного витоку особистих даних. Зокрема радять утриматися від пересилання інформації щодо банківських карток за допомогою месенджерів.
І ще дещо про соцмережі - інколи навіть веселі тести та вікторини збирають про вас інформацію! Повірте, вам зовсім не обов'язково знати, який є ваш камінь, стихія або на кого з кінозірок ви схожі! А особливо там, де задля результату необхідно ввести персональні дані, робити взагалі нічого!