Вартість простору зросла з 1 до 9 млн гривень
Народний депутат з Буковини Сергій Рудик розкритикував суму, у яку обійшлося спорудження скейт-парку у Чернівцях.
Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.
"У 2021 році, задовго перед рашистською навалою, виникла гарна ідея - збудувати у Чернівцях сучасний скейт-парк. У цьому місті я народився, виріс і добре пам'ятаю одне з його символічних місць - парк Шевченка, де давно простоював танцмайданчик, який, як ніякий інший, підходив під нове цільове призначення. Тому не лише підтримав ідею, але й пролобіював виділення з держбюджету 1 млн. грн., якого тоді цілком вистачало для обладнання сучасного скейт-парку", - пише нардеп.
Обладнання було закуплено вчасно і скейт-парк мав би безпроблемно запрацювати ще два роки тому, каже Сергій Рудик. Проте, парк "запускають" аж влітку 2023-го року і його вартість зростає до 9 млн:
"Більше того, лише через місяць після відкриття, цей скейт-парк вже потребує капремонту (це я цитую сайт держзакупівель "Прозоро") на суму 1.6 млн. Не знаю як вам, а в мене ці цифри в голові не вкладаються"
Нардеп також каже про висновки які терміново потрібно робити:
1. Все потрібно робити вчасно. Без затягувань, прив'язки до календарних дат і наближення виборів. Нагадаю, у цьому скейт-парку могли б вже два роки кататися діти.
2. По цифрах - краще промовчу. Може там зібралися будувати підземні поверхи чи додати космічних технологій, не знаю.
2. По цифрах - краще промовчу. Може там зібралися будувати підземні поверхи чи додати космічних технологій, не знаю.
Нардеп також вважає, що війна - не привід, щоб забути про ремонт водопроводу чи каналізації, ремонт обладнаннях у лікарнях чи тепло у школах. Але є багато речей з якими можна, як мінімум, зачекати, а не розкидати мільйони гривень на фонтани-тротуари.
"Ми маємо пам'ятати, що зараз кожного дня на фронті гинуть наші бійці. І часто гинуть через відсутність тепловізорів, спецприладів і безпілотників. За майже півтора роки в ЗСУ бачив такого горя немало, - йдеться у дописі.
Наразі величезні кошти "закопуються" у велике і малі будівництва, капремонти, сквери і озеленення. Тому зараз треба зупинятися і вмикати холодний розум. А з «лавочками» можна зачекати, каже Сергій Рудик.