Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

В Чернівцях засудили колишніх керівників управління внутрішньої безпеки поліції за хабар

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Начальнику управління внутрішньої безпеки в Чернівецькій області, його заступнику та адвокату присудили 5 і 4,5 років в'язниці

Реклама

Начальника управління внутрішньої безпеки Нацполіції в Чернівецькій області та його заступника викрили на хабарництві та спробі підкупу військового прокурора Чернівецького гарнізону. 
 
Правоохоронці разом із адвокатом вимагали у батька підозрюваного 11 тис. доларів, обіцяючи вплинути на рішення щодо перекваліфікації дій підозрюваного. Йдеться про Василя Соника, Олександра Беженара та Олександра Олексюка.
 
Шевченківський районний суд Чернівців виніс вирок посадовцям, однак поліцейські та адвокат його не відбуватимуть у в'язниці, - пише zaxid.net.

Під час досудового розслідування з'ясували, що 27 серпня 2016 року слідчі військової прокуратури затримали державного посадовця на хабарі в розмірі 1000 євро. Після цього начальник управління внутрішньої безпеки Нацполіції в Чернівецькій області та його заступник вирішили вимагати в батька затриманого неправомірну вигоду, обіцяючи, що зможуть вплинути на прокурора військової прокуратури і перекваліфікувати справу проти його сина. Посередником у цій справі виступав один із адвокатів Чернівців.
 
«Дійшовши між собою згоди 6 жовтня 2016 року начальник та заступник звернулися до військового прокурора Чернівецького гарнізону і повідомили про свій намір одержати від батька підозрюваного неправомірну вигоду у сумі 10 тис. доларів. Ці кошти вони мали розподілити у рівних частинах для себе по 2,5 тис. доларів для кожного і 5 тис. доларів для прокурора. Останній мав прийняти рішення про зміну правої кваліфікації дій підозрюваного і статті Кримінального кодексу. Це дало змогу призначити покарання, не пов'язане з позбавленням волі. Надалі поліцейські повідомили, що до вчинення зазначених злочинів вони залучать адвоката, який мав би одержати від батька хабара та передати останнім, а вони, своєю чергою, занесуть обумовлену частину прокурору. З адвокатом керівники внутрішньої безпеки домовилися, що він окремо візьме для себе тисячу доларів. Загалом сума хабара склала 11 тис. доларів», – йдеться у вироку Шевченківського районного суду м. Чернівці від 22 вересня.

Прокурор одразу ж звернувся з відповідним рапортом до керівництва військової прокуратури Західного регіону України. У жовтні 2016 року адвокат зустрівся з родичем і зазначив, для того, щоб його сина не засудили, необхідно передати 11 тис. доларів.
 
«Адвокат у розмові з батьком підозрюваного повідомив, що у разі відмови надати ці кошти, його син отримає реальну міру покарання», – йдеться у вироку суду.
 
Родич погодився передати гроші, і 3 листопада 2016 року, перебуваючи у кафе «Пікнік» за адресою вул. Буковинська, м. Чернівці, надав 11 тис. доларів посереднику.
 
Після того адвокат передав кошти начальнику управління внутрішньої безпеки Нацполіції в Чернівецькій області та його заступнику. Керівник управління поліції заніс 5 тис. доларів до кабінету прокурора, де його затримали правоохоронці.

В суді троє обвинувачених свою вину не визнали. Вказали, що обвинувачення для них є незрозумілим, а кримінальних дій вони не вчиняли. Під час слухань начальник внутрішньої безпеки зазначив, що до прокурора прийшов просто порозмовляти про інше кримінальне провадження, яке вже перебуває на розгляді в суді. В цей час в приміщення кімнати зайшли працівники СБУ та прокуратури, а пізніше повідомили, що він затриманий. Чоловік зазначив, що вважає, що дане кримінальне провадження сфальсифіковане. В його сейфі вилучили кошти, які не мають жодного відношення до цієї справи, а гроші, які були вилучені в кабінеті у прокурора, він не передавав, нічого не пропонував. Начальник додав, що це кримінальне провадження – помста йому за його діяльність.
 
Попри те, що троє обвинувачених в суді свою вину не визнали, суддя дійшов висновку, що їх винуватість підтверджується сукупністю досліджених доказів. Суд присудив адвокату 4,5 роки позбавлення волі з конфіскацією майна, окрім житла. Також заборонив займатися адвокатською діяльністю строком на три роки. Начальник внутрішньої безпеки та його заступник отримали по 5 років ув'язнення, конфіскацію майна, окрім житла та заборону обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки.
 
В суді додали, що строк покарання усім обвинуваченим слід рахувати з моменту затримання. З того часу пройшло вже майже 7 років, а тому ні адвокат, ні начальник та його заступник реального терміну не відбуватимуть.
 
Наразі відомо, що усі троє зараз займаються адвокатською діяльністю в Чернівецькій області.



скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
14:57
Лікарка з Буковини рятувала людей у Каліфорнії: що її найбільше здивувало в американській швидкій
13:10
У Чернівцях обговорили будівництво багатоповерхівки на місці магазину «Берізка»
12:05
У Чернівцях 1 червня обмежать рух транспорту на Соборній площі
11:10
"Безбар`єрна Морква": у Чернівцях люди скаржаться на стан зупинки на Руській
10:09
На Вінниччині ФОП зниклого безвісти військового два роки перемагав у тендерах
09:55
На Буковині сьогодні зустрінуть траурний кортеж захисника Анатолія Николайчука
08:14
Зранку у Чернівцях дощить: якою буде погода у суботу, 30 травня
07:25
У Чернівцях тимчасово не курсують тролейбуси №3 та №5
ОНОВЛЕНО
23:35
Злетів у кювет: у селі Байраки внаслідок ДТП травмувався водій
ВІДЕО
23:18
Порятунок двох хвостатих: рятувальники допомогли чотирилапим
ВІДЕО
22:40
Крок у доросле життя: випускники чернівецького ліцею №9 останній день у ролі школярів
ВІДЕО
22:30
На Буковині пожежа охопила продуктовий магазин
ВІДЕО
22:16
Для випускників чернівецького ліцею №22 пролунав останній дзвоник
ВІДЕО
22:04
Його життя забрали окупанти: на Буковині попрощались з захисником України
ВІДЕО
21:51
Фоторепортаж із травневого засідання сесії Чернівецької міської ради
ФОТО
21:19
У Чернівцях мер наклав вето на скасування конкурсів для директорів шкіл
20:16
Зеленський підписав указ про створення Палати регіональних молодіжних Конгресів
20:06
У Чернівецькій області оголосили відбій повітряної тривоги вдруге за день
19:48
Мер Чернівців наклав вето на дострокове звільнення свого заступника Юрія Лесюка
19:35
Загоза ракетного удару: у Чернівецькій області оголосили повітряну тривогу вдруге протягом дня
18:06
На Буковині завершився навчальний рік для понад 101 тисячі школярів
ФОТО
17:43
Без прав і з ознаками сп’яніння: у Мамаївцях патрульні зупинили водія мотоцикла Honda
17:30
Румунія закриває консульство Росії і висилає генконсула
17:15
“Він жив любов’ю до України”: історія загиблого військового Станіслава Чорнея із Вижниці
16:45
На Буковині СБУ ліквідувала канал незаконного переправлення чоловіків за кордон: затримано правоохоронців
ФОТО
16:33
На Буковині оголосили пожежну небезпеку на наступні три дні
15:50
На Буковині у Центрі з розшуку зниклих безвісти з’явився ще один метод ідентифікації невпізнаних тіл
15:39
У Чернівецькій області оголосили відбій повітряної тривоги
15:35
До двох років вʼязниці засудили чернівчанина, який підпалив синагогу
15:05
Укрзалізниця призначила додатковий потяг Київ-Чернівці
15:02
У Чернівецькій області оголосили повітряну тривогу
14:21
В Румунії пояснили, чому не збили російський дрон, який атакував місто Галац
14:00
На Буковині у суботу очікується шквальний вітер
13:48
Горіли магазин, трансформатор, автівка та сухостій: рятувальники розповіли про пожежі на Буковині
13:36
Чортків першим у Європі заявив про наміри відмовитися від споживання газу
Усі новини