Епіляція лазером стала порятунком для багатьох дівчат, які страждають на алергію від гоління, вростання після воску, бритви, шугарингу.
Як працює метод
Суть процедури полягає в нагріванні вузькоспрямованим світловим променем волосяний стрижень та його фолікул, що призводить до їхнього руйнування. За один сеанс видаляється частина волосся, що знаходиться у фазі стрімкого росту (Анаген). Далі необхідно ще 7-12 відвідувань косметолога з інтервалами 4-8 тижнів, щоб усунути інші волоски, що прокинулися.
Через історії з прогріванням тіла, на форумах стали з'являтися страшилки, що лазерна епіляція рак викликає. Наче від прогріву клітини перероджуються, стають раковими, і таким чином виникає пухлина. Але лікарі запевняють, що не варто вірити різним домислам, а вивчити питання детально.
До поганих наслідків можуть призвести поверхневі промені 300-400 нм, але їх не використовують для епіляції. Такі пристрої (3D, ELOS, Діодний, Александритовий, Неодимовий) мають довжину проникнення 640-1200 нм. Вони негативно впливають на волосяне коріння, але не здатні нашкодити шкірі та організму в цілому.
З упередженням до лазерної епіляції, особливо в зоні пахв, ставляться через лімфовузли, що проходять поряд. У відгуках на форумах попереджають, що апаратні маніпуляції в цій області краще не проводити, інакше може виникнути запалення лімфовузлів, що не загрожує нічим добрим.
Лазер проникає на глибину приблизно 4-4,5 мм, а лімфовузли знаходяться глибше і до них не дістати. Тому з першого разу не можна прибрати всю волосистість, вона знаходиться на глибині 6 мм, і потрібна курсова терапія.
Чи сумісна лазерна епіляція та родимки
Про це написано багато наукової інформації, проведено дослідження. Дехто вважає, що процедура на невусах заборонена, адже в них міститься меланін, який реагує на лазер. А отже, загрожує опіками та наступним переродженням невуса. Але навіть якщо багато новоутворень на тілі, процедуру, все одно дозволено робити, щоправда, дотримуючись техніки безпеки.
Лазерна епіляція за наявності родимок має свої особливості. В них дійсно є пігмент меланін, що притягує світло. Це знижує ефективність сеансу або може викликати невеликі опіки. Але побічні явища можна уникнути, ретельно зафарбувавши олівцем білого кольору.
Ряд фахівців, окрім зафарбовування родимок, притримують їх пальцем під час епіляції. Але якщо промінь приладу випадково потрапить на родимку, панікувати не варто. Проводилися спеціальні дослідження, які довели, що якщо лазер потрапить на родимку (навіть диспластичну), то вона трохи зміниться. Але немає підтверджуючих даних, що це спровокує меланому чи утворення стануть злоякісними.
Чи можна робити лазерну епіляцію після раку
На форумах запитують ті, хто переніс онкологію, але хоче досягти шкірної гладкості за допомогою сучасної процедури. Тут все залежить від часу.
Люди, які щойно перенесли онкологію, лазерна епіляція не рекомендуються. Всі косметологічні послуги можна проводити через 2-4 роки після зняття діагнозу та дозволу онколога.
Протипоказання
Щоб уберегтися від негативних наслідків, важливо виключити обмеження до лазерного видалення волосся:- серцево-судинні проблеми, гіпертонія, варикоз, кардіостимулятор;
- запалення шкіри, акне, фотодерматит;
- прийом антибіотиків групи тетрациклінів та фторхінолонів;
- схильність до келоїдних рубців;
- імунодефіцит;
- онкологія;
- лактація, вагітність;
- нещодавня засмага на сонці або в солярії;
- у неконтрольованій формі цукровий діабет;
- металеві імпланти;
- загострення герпесвіруса;
- присутність папілом;
- підвищена температура;
- психічні розлади;
- нещодавні післяопераційні рубці, шрами, подряпини.
Наявність татуювання у зоні проведення епіляції не є протипоказанням та не може спровокувати рак. Але щоб уникнути опіків, тату не можна проходити лазером. Грамотний фахівець повинен обвести малюнок білим косметичним олівцем та обійти татуювання на відстані 2 см.
Небезпечні салони
На ринку існують заклади краси, які ведуть нечесну гру. Своїми пристроями та некомпетентністю вони можуть завдати шкоди здоров'ю клієнта.
Часто у них ціни на епіляцію надто низькі, але для більшості привабливі. Не треба на це спокушатися. Зазвичай вони наймають не кваліфікований персонал без медичної освіти, закуповують дешеву апаратуру, не схвалену FDA та без сертифікації. Тут не відома потужність обладнання, довжина хвилі, проникнення, випромінювання та й майстри в цьому не розуміються.