У Чернівцях рідні тероборонців вийшли на мітинг
Люди кажуть, що 92 батальйон Тро хочуть розформувати
Сьогодні, 24 січня, у Чернівцях біля ратуші зібрались кілька десятків людей. Це рідні тероборонців з 92 батальйону 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗС України. Дружини, сестри та матері чернівецьких тероборонців розповіли кореспондентові Медіа агентства АСС, що військових відправляють на один з гарячих напрямів, проте батальйон до цього не підготовлений.
«Приїхавши туди, їм обіцяли, що вони будуть на третій лінії, адже не відпочили після попереднього завдання, а зараз їх «ламають через коліно», грозять, що якщо не підуть на нуль - вони ухилянти, дезертири та їх «посадять». Планують розформувати. Чого ми вимагаємо - поки вони в ТРО - вони в нашій юрисдикції, в юрисдикції Буковини, і нам потрібно їх захищати. Ми ще не звертались нікуди, адже ситуація почалась вчора. Хочемо підняти резонанс.
Військові просять хоча б відпочинку, відновлення, лікування, доукомплектувати, озброїти. Хлопці написали також рапорт, і основне, що вони вказують - недостатня кількість особового складу для належного виконання бойових завдань, загальне моральне і психологічне виснаження, зниження мотивації. Правда, у них були відпустки по кілька днів», - розповідає дружина тероборонця пані Олеся.
Зазначається, що рідні військових 92 батальйону написали заяву на ім'я мера Чернівців з проханням посприяти збереженню цілісності складу 92 батальйону без розформування з метою доукомплектації інших бригад.
«Для подальшого виконання бойових завдань їм необхідне повноцінне відновлення з відповідним рівнем медичної та психологічної допомоги, а також доукомплектація батальйону особовим складом і необхідним матеріальним та технічним забезпеченням», - йдеться в заяві родичів військових.
За словами
командира 107 бригади ТрО полковника Андрія Цісака, батальйон наразі підпорядковується одному з оперативно-тактичних угруповань. Вплинути на ситуацію, що склалась, в бригаді не можуть, проте провели зустріч з родинами тероборонців,
пише МА АСС.
«Військові отримали завдання прибути у визначений район. Завдання оформлюється старшим командуванням. Батальйон виїхав. Далі він переданий у підпорядкування іншому військовому підрозділу. Зустрічався з представниками родин військових цього тижня. Я приїжджав у вихідний день, спеціально для зустрічі з ними. Ми з ними розмовляли майже 3 години. Я і всі представники військової частини надали рідним всі пояснення, кожен по своєму напрямку пояснював, яка ситуація. Обговорили всі проблемні питання. Комплектація підрозділів у нас здійснюється ТЦК та СП. Зараз черги в ТЦК немає. Питання мобілізації - загальнодержавне питання.
Я як командир військової частини не можу вплинути на ці процеси. Усі солдати, призвані у військові частини, виконують завдання. На жаль, маємо втрати, на жаль, маємо неукомлект, але це не те, на що я можу особисто повпливати своїм рішенням. Щодо можливості розформування. Я не знаю звідки люди таку інформацію взяли, можливо родичі в стані підвищеного хвилювання, можливо мають якусь свою інформацію – але наразі офіційно ніхто нікого не збирається розформовувати. Всі підрозділи, які відносяться до нашої військової частини – в підпорядкуванні оперативно-тактичних угруповань. Ми їм підпорядковані. батальйон переданий ОТК. Питання подальшого підпорядкування вирішує Генеральний штаб. Ми не можемо вплинути на ці процеси. Ми військові: нам приходить відповідне бойове розпорядження - ми його виконуємо, - каже Андрій Цісак».
У міській раді Чернівців людям повідомили, що їхнє питання розглянуть депутати на сесії завтра, 25 січня.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно