Якщо ви наважились зайнятися моржуванням, то ви неабиякий сміливець. Адже пірнання у крижану воду – це стрес для організму. Для того, щоб плавання у холодній воді принесло для вас більше користі, ніж шкоди – зверніть, будь ласка, увагу на наші поради. Вони полегшать вам підготовку до заняття і водночас підкажуть, як бути обережними. Чи приносить моржування користь для організму?
Безперечно так. Внаслідок плавання в холодній воді покращується робота серцево-судинної системи, зміцнюється імунітет та стійкість організму до навколишнього середовища. За статистикою частота простудних захворювань в осіб, які займаються моржуванням в 60 разів нижча, ніж в інших людей, а рівень захворювання на хронічні недуги нижчий у 30 разів.
Зимові купання позитивно впливають на перебіг таких захворювань, як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, захворювання шкіри. Під час купання в крижаній воді виділяються стресові гормони, такі, як адреналін та кортизол, що покращують людині настрій, проте нерідко викликають звикання.
Як бачите, ця діяльність має багато переваг. Воно може принести користь вашому здоров'ю, але завжди пам'ятайте, що потрібно бути максимально обережним на кожному кроці - адже мова йде про ваше здоров'я та безпеку.
Як підготувати організм до моржування?
Плавання у холодній воді вимагає ретельного загартовування протягом тривалого періоду часу. Підготовку організму до моржування варто розпочати влітку. Процес адаптації організму до низьких температур полягає у щоденному купанні у відкритих водоймах із поступовим збільшенням часу перебування у холодній воді.
Як альтернативу, можна використовувати прохолодний душ. Необхідно поступово знижувати температуру води та збільшувати тривалість перебування у душі.
Вважаємо за необхідне наголосити, що підготовка повинна бути плавна та систематична. Лише таким чином ваш організм зможе витримати навантаження, яке виникне під час моржування. Якщо протягом підготовки ви відчуваєте, що вам стає гірше – зупиніться і відновіть тренування після перерви.
Якщо ви все-таки наважились поплавати у крижаній воді, вам потрібно спеціальне спорядження. З його асортиментом ви можете ознайомитись за посиланням: https://sportano.ua/plavannja/zimove-kupannja.
Чи є протипоказання до зимового плавання?
Так. Моржування заборонене для людей із серцево-судинними захворюваннями, хворобами нирок, урологічними та гінекологічними захворюваннями. Також забороняється купатися у холодній воді людям, які перенесли інсульт чи інфаркт.
Потрібно відкласти моржування в період застуди чи загострення хронічного захворювання.
Категорично заборонено займатися зимовим плаванням в стані алкогольного сп’яніння.
Як підібрати водойму для моржування?
Водойма, у якій ви збираєтесь моржувати повинна бути безпечна для купання. Тобто у ній має бути дозволено купатись не тільки влітку, а й взимку. Водойма також має бути неглибока, з гладким дном.
Найважливішим є місце входу в ополонку. Воно обов’язково повинне бути обладнане поручнями, східці не мають скользити. На водоймі мають бути рятувальники, які в раз нещасного випадку зможуть швидко зреагувати і прийти вам на допомогу.
Основними принципами правильного моржування є: регулярність, поступовість та систематичність. Порушення цих правил може завдати непоправної шкоди вашому організму. Якщо ж ви дотримуватиметесь усіх вищеперелічених правил, то зимове плавання не тільки стане вашим новим хобі, а й значно покращить ваше здоров’я та зміцнить імунітет.
На закінчення, це може бути дивовижний вид спорту, але потрібно знати, як правильно до нього підготуватися. Сподіваємось, наш путівник полегшить вам цю задачу!
Реклама