Через гучний рев мотоциклів, з лісу повтікали тварини
На найвищий точці Чернівців - горі Цецино, мотоциклісти руйнують доріжки і дороги в лісі, залишаючи глибокі сліди від коліс.
Про це написав чернівчанин Сергій Воронцов на своїй сторінці у Facebook. А також опублікував фото з лісу у різні пори року.
Автор висловлює своє розчарування та обурення щодо цієї ситуації, вказуючи на безвідповідальне ставлення мотоциклістів до природи. Сергій Вронцов зауважує, що гора Цецино - це місце, де чернівчани можуть відпочити від шуму міста.
"Ближче до верха Цецин можна відчути, що таке чистий ліс, так чи інакше, але острівці чистоти де-не-де збереглися. Місця, де виникає відчуття, що тут може бути добре і рослинам , і людям, і тваринам. Був сьогодні у лісі, весна пробиває тебе десь на третю годину перебування, але нагорі, не біля дороги. І це чудове відчуття, коли в тебе просочується весна, рідкісне для містянина. Вартісне", - пише Воронцов.
Чернівчанин розповідає, що у лісі немає тварин, зате є розбиті доріжки. Мотоциклісти гучним ревом свого транспорту розлякали всіх тварин та залишили глибокі рови, через які не перейти. Сергій Воронцов виражає нерозуміння, чому така діяльність з мотоциклів дозволяється.
"Єдине, чого я не можу зрозуміти в цьому лісі останніми роками, нахєра там мотоциклісти, любителі мотокросу? Вони купили цей ліс? вони платять за шкоду? Вони утримують цей ліс? Усі доріжки розх!рачені, і якби тільки доріжки, ніякої ж траси нема, наїжджено там, де джерела, там, де яри, там де пагорби, будь де. Де в голову стрільнуло, там і поїхали. Їздять всюди, десять любителів-покатунів можуть знищити і відпочинок і старовинний ліс всього міста. Заради чого? Дурної примхи? Звук без глушника такий, що може всратися не тільки косуля, а це ж її дім. Їй там жити треба якось, плодитися. Звісно, тварин нема.", - обурюється чернівчанин Сергій.
Ліс на горі Цецино існував кілька століть, де буковинці могли прогулюватися, практично в центрі міста. Сергій Воронцов нагадує значення лісу для місцевої спільноти та висловлює обурення, що така спадщина може бути знищена недбалою діяльністю окремих осіб.
"Цим лісом буковинці користувалися кілька століть, десятки поколінь, такого дива в інших містах ще пошукати. І ці чудові ліси так чи інакше дійшли до нас цілими, вони більше для нас аніж спадщина ЮНЕСКО, якщо подумати, бо вони - наша персональна спадщина, і все заради того, щоб їх знищували 10-20 мотоциклістів? Двадцять любителів кататися по заказнику загальнодержавного значення проти кількох сотень тисяч людей, які приїжджають сюди відпочити. То ж справді нахєра вони тут? А головне, нахєра всі інші, яким байдуже", - роздумує автор допису Воронцов.