Чоловік перерахував кошти автору оголошення, після чого зв’язок з "продавцем" обірвався Реклама
Попри зручність купівлі-продажу онлайн в інтернеті існує також небезпека стати жертвою шахрайства. Так вчора, 3 квітня, 57-річний житель Чернівців, хотів придбати автомобільні диски, а натомість втратив понад 23 тисячі гривень. Дізнавачі поліції за цим фактом проводять досудове розслідування.
Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Повідомлення про шахрайство надійшло до співробітників Чернівецького райуправління поліції. 57-річний місцевий житель мав намір придбати диски до автомобіля, оголошення про продаж яких побачив в соціальній мережі. Чоловік зв’язався з «продавцем», який потребував передоплату.
Буковинець перерахував понад 23 тисячі гривень на вказаний рахунок, після чого зв’язок з «недобросовісним продавцем» обірвався.
За цим фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження, передбачене ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліцейські закликають буковинців бути обачними і нагадують основні ознаки шахрайських пропозицій в інтернеті:• занижена вартість товару;
• необхідна повна або часткова передоплата за товар;
• відсутність можливості оплати товару під час отримання у відділенні або в кур’єра служби доставки.
Для того щоб не потрапити у пастку до шахраїв під час онлайн-покупок, радимо дотримуватися наступних правил:
- користуйтеся лише перевіреними сайтами;- обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торговельного майданчика;
- не вводьте реквізитів платіжних карток (CVV-код, термін дії картки) на незнайомих платформах та не розголошуйте зазначену інформацію стороннім особам;
- не переказуйте кошти на невідомі рахунки, обирайте послугу післяплати.


