Клоунеси, які самі є вимушеними переселенками з Харкова, даруватимуть позитивні емоції дітям 25 та 26 травня команда Клоунської турботи «Файні носи» відвідає дітей у Чернівцях. З оновленою програмою клоунеси, які самі є вимушеними переселенками з Харкова, даруватимуть позитивні емоції дітям, як місцевим, так і вимушено переселеним на Буковину.
Де відбудуться активності з дітьми?
25 травня 16:00 – КУ Чернівецький центр соціально-психологічної допомоги, м. Чернівці, вул. Підкови, 11.
26 травня 12:00 – м. Чернівці, вул. Моцарта, 2, приміщення ГО "Центр соціального партнерства "Перспектива"
Раніше клоунеси, за підтримки міжнародної гуманітарної організації «Людина у скруті», допомагали дітям на Закарпатті. Відвідували навчальні заклади, прихистки для вимушених переселенців і переселенок, а також лікарні.
Чому це важливо?
«Ми даємо додатковий ресурс позитивних емоцій. Це особливо важливо на фоні травм, пов’язаних із втратою домівки. Ця тема взагалі залишається актуальною як для дітей, так і для нас самих. Окрім внесення позитиву в життя дітей, ми ще й показуємо їм, як впоратися зі своїми емоціями, що можна робити, коли сумуєш, страшно, злишся тощо. Наша програма для дітей – це про розвиток психоемоційного інтелекту. Ми говоримо про емоції через гру, де кожен із персонажів проявляє якусь сильну емоцію, і ми намагаємося з дітьми розмірковувати, які стратегії можуть бути в цій ситуації, якщо клоун сильно засмутився, чи істерить, злиться, боїться.. Ми намагаємося і дітей активізувати, і свої якісь варіанти пропонувати. Ну і, звісно, ресурс позитивних емоцій обовʼязковоприсутній», - розповіла про методику роботи клоунесНаталія Шевченко, психологиня та учасниця команди.