Елегантний тюль надає дизайну оформлення вікна довершеності. Невагома тканина надасть бажаного ефекту легкості та повітряності, зробивши простір затишним. Тюль можна вішати на вікно як разом зі шторами, так і без них. З часом будь-який новенький виріб забруднюється. На тонкій тканині осідає бруд, пил. Якщо тюль використовують для естетичного оформлення вікон кухні, не виключена поява масних плям. Тому виріб доводиться прати. Однак слід враховувати, що полотно, виконане з делікатних тканин, потребує особливого догляду. Саме через це й виникає питання: як прати тюль в пральній машині та чи можна це робити. Пропонуємо детально з’ясувати особливості догляду.
Як прати тюль: що слід враховувати
Періодичність прання залежить від особливостей використання виробу. Якщо тюль знаходиться на вікні кухні, на якій щодня готують їжу, рекомендована частота прання — 1 раз на 2–3 місяці. Виріб, який висить у звичайній кімнаті, можна прати раз на 4–6 місяців. З’ясовуючи, як прати тюль, виділимо необхідність спеціальної підготовки. Якщо розглядати дизайнерський тюль ціна такого виробу в каталозі Alser — вища за середню. Тому слід розглянути прості правила, що допоможуть спростити догляд і уникнути псування виробу через необережне поводження. Як підготувати тюль:
- Акуратно від’єднайте полотно від карниза, легко струсіть пил.
- Візьміть чистий тазик і наповніть його прохолодною водою. Це допоможе видалити надлишковий бруд.
- Через 30 хвилин дістаньте тюль і почекайте, поки стече надлишкова волога.
Після виріб можна прати в машині-автомат. Розглядаючи, як краще прати тюль, слід врахувати правильний вибір мийного засобу. Щоб не зіпсувати делікатну тканину, надавайте перевагу спеціальним засобам для догляду за тюлем і шторами. До їхнього складу належать компоненти, які видаляють бруд, не пошкоджуючи матеріал та забезпечуючи збереження кольору. Також можна розглянути засоби, призначені для прання шовкових тканин. Ефективно діють навіть у холодній воді. Для білого тюлю можна вибирати засоби, призначені для догляду за дитячими речами. Для недорогих моделей, виконаних із капрону, підійде звичайний пральний порошок для автоматичних машин.
Зверніть увагу: навіть білосніжний тюль не варто прати, застосовуючи відбілювачі, а також гелі й порошки, що містять активні часточки з ефектом відбілювання. Такі компоненти можуть зіпсувати делікатний матеріал, спровокувавши появу жовтих плям.
Як правильно прати тюль в машинці: як правильно вибрати режим
Температура води — це аспект, на який обов’язково слід звернути уваги. Тюлі, запропоновані на сайті Alser.ua у різних стилях, виконані з якісних тканин, у тому числі натуральних. Розглядаючи, як прати тюль з льону, варто враховувати, що виріб тонкий і делікатний. Тому, вибираючи правильний режим, потрібно прослідкувати, щоб температура води не перевищувала 30 градусів. Тюль вимагає делікатного машинного прання. Викручувати зайву вологу потрібно лише на мінімальних обертах. Один виріб необхідно закладати в пустий барабан. Прати полотна потрібно окремо одне від одного, зокрема, коли мова йде про моделі різних кольорів.
Якщо цікавить, як добре прати тюль із дуже тонких тканин, зазначимо, що машину потрібно використовувати без віджиму. Також необхідно вибрати мінімальну кількість обертів. Це допоможе делікатно випрати виріб без ризиків пошкодити його тонкий матеріал.
Багатьох цікавить, як прати тюль, щоб не прасувати, адже під час використання розігрітої праски можна пошкодити делікатну тканину. Щоб уникнути необхідності прасування та отримати чистий тюль в бездоганному стані. Щоб уникнути отримання заломів, виріб після прання потрібно одразу ж діставати з барабана. Сушити тюль необхідно лише вертикальному положенні. Тому одразу ж після діставання з барабана машини розвісьте тюль на карнизі. Тканина, яка висихатиме під власною вагою, самостійно розглядиться і доволі швидко набуде охайного стану. Зокрема це стосується моделей з вишитими орнаментами. Побутовими сушарками краще не користуватися, адже в них делікатна тканина швидко зімнеться.
Використання кондиціонерів для делікатної білизни допоможе зробити матеріал м’яким. Додатково це допоможе уникнути утворення складок і заломів. Як результат, тюль після прання матиме охайний стан. Якщо ви вибрали сучасні жалюзі на кухню від Alser, моделі можна вдало поєднувати з легким тюлем.
У разі, якщо ви використали всі способи, однак на тканині залишилися неохайні складки й заломи, можна застосувати парогенератор. Для делікатного розгладжування заломів варто вибирати режим холодної пари. Достатньо увімкнути прилад і пройтися парою уздовж полотен. Це допоможе ефективно розгладити тканину, не нашкодивши її стану. Прості поради, які ми описали вище, можна легко використовувати в домашніх умовах. Правильне машинне прання допоможе повернути чистоту тюлю.