Сьогодні представили 270 новообраних шкільних омбудсманів області Інтереси учнів у закладах освіти Чернівецької області представлятимуть шкільні омбудсмани. Перша урочиста академія шкільних омбудсманів відбулась у Чернівцях. Під час заходу представили 270 новообраних шкільних омбудсманів Буковини, повідомляють в ОВА.
Участь у заході взяв Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Тож юні омбудсмани змогли поспілкувалися з Уповноваженим у неформальній обстановці.
Хто такий шкільний омбудсман?
Це незалежний та неупереджений представник учнівського самоврядування, якого обрали для захисту прав учнів та представлення їх інтересів, забезпечення дотримання принципів справедливості, рівності, недискримінації та безпеки в закладі освіти.
Він є посередником між учнями, вчителями, адміністрацією закладу освіти, батьківською спільнотою, який сприятиме вирішенню конфліктних ситуацій, запобіганню булінгу та іншим формам насильства, дискримінації, а також сприяє забезпеченню прав і свобод дитини.
Яка мета його діяльності?
- підвищення рівня забезпечення захисту прав та інтересів учнів;
- сприяння дотриманню принципів рівності, поваги та недискримінації у закладах освіти області;
- формування безпечного, справедливого та інклюзивного шкільного середовища.
Які права має шкільний омбудсман?
- представляє інтереси учнів у вирішенні конфліктних ситуацій;
- виступає на шкільних зборах, засіданнях;
- ініціює розслідування випадків порушення прав учнів перед адміністрацією закладу освіти;
- бере участь у заходах, організованих Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
- бере участь у засіданнях Ради закладу освіти.
- Має не більше двох помічників з числа представників учнівського самоврядування; (радника або консультанта).
Шкільний омбудсман підзвітний адміністрації закладу освіти, учнівському та батьківському самоврядуванню та підконтрольний керівнику закладу освіту.
Шкільний омбудсман стане голосом кожного учня, гарантом справедливості та рівності у шкільній спільноті. Він об’єднуватиме учнів, допомагатиме вирішувати конфлікти, протидіятиме булінгу, підтримуватиме атмосферу взаємоповаги та довіри у закладі освіти.
Проєкт ініціювали Омбудсман України, Представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області, Департамент освіти і науки Чернівецької ОВА та Інститут післядипломної педагогічної освіти.