Історія активіста Каланчі обростає новими подробицями У соціальних мережах він називає себе журналістом, громадським діячем та ще й захисником чоловіків, які підлягають мобілізації.
Дмитро Каланча у 2013 році був засуджений до 6 років ув’язнення за шахрайство, вчинене за попередньою змовою осіб. Після відбування терміну у в’язниці влаштувався на роботу до Горбівської музичної школи. Виконуючи обов’язки директора знову потрапив у поле зору правоохоронних органів. Цього разу його судили за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним, користуючись службовим становищем. Нині ж схоже знову взявся за старе. Та про все по порядку.
У судовому реєстрі чимало справ, в яких Дмитро Каланча фігурує. Зокрема, за зазіхання на честь і гідних військових, керування автомобілем у нетверезому стані, несплаті аліментів, нанесення тілесних ушкоджень, за поширення у соціальних мережах недостовірної інформації, та багато інших. А нині в цьому переліку додалась і справа про шахрайство, яку нещодавно відкрили правоохоронці.
Потерпілий Пилип, який повірив у медійну репутацію Дмитра, звернувся до нього по допомогу:
"Познайомилися ми з Дмитром, коли мені треба було поїхати по своїх справах в Путильський район. Я є студентом польського вузу і мені треба було для сесії отримати відмову в перетині кордону, бо чоловіки призовного віку не можуть просто так перетинати. Ну, як студент, у мене було право на відстрочку, але все ж в ТЦК я опинився".
Пилипу повідомили, що документи він зможе забрати згодом.
"Сказали, що я можу забрати документи пізніше, але дружина дуже за це переживала, бо зараз беруть всіх, незрозуміло там, чи я зможу забрати свої документи".
Чоловік вийшов, забувши в військкоматі не тільки документи, а й ключі від машини. Пізніше разом із коханою Пилип згадав, що у соцмережах натрапляли на відео місцевого активіста, який, думали, зможе їм допомогти:
"Ми бачили десь там в інтернеті блогера такого Дмитро Каланча, що він представляється журналістом, активістом, захисником, що навіть вирішує там всі питання зв'язані там з ТЦК, щоб то не значило. Ну і, в принципі, це ну так стало зрозуміло, що це можливий варіант, бо це людина, яка має якусь медійну присутність, що він як медійна особистість".
У телефонній розмові Дмитро Каланча одразу назвав суму винагороди за свої послуги.
"Не знаю, наскільки це адекватна сума, але ми домовились про 2 000 доларів. І оскільки інших варіантів не було, то він приїхав, ми заплатили йому одразу ці 2 000 доларів прямо в автомобілі", - розповідає Пилип.
Каланча обіцяв за ці гроші забрати автівку з території ТЦК та перегнати її на Франківщину. Для цього, окрім ще одного ключа від авто, який був у власників вдома та документів на машину необхідно було доручення.
"Оскільки я не дуже розбираюся, які там довіреності бувають, ну, хоча б на той момент, то він потім з дружиною оформив генеральну довіреність, але у Франківського нотаріуса якогось. Але він оформив не тільки на себе її, але і ще на свою дружину. Мотивуючи це тим, що він якщо сам там не забере, то вона забере", - продовжує потерпілий.
Подальший розвиток подій молоде подружжя навіть не могло собі уявити. Перше, що Дмитро Каланча запитав у Пилипа, коли приїхав за його машиною, це що із цінних речей є у авто, пригадує хлопець:
"Цінного там, як він сказав, нічого нема, бо все пограбували, нічого там нема. Колеса пробиті, блок управління (нібито-ред.) вкрали працівники ТЦК і машина повністю пуста, тобто нічого нема. Навіть книжку забрали цю сервісну книжку від Фіата. Ну, це було дуже дивно".
Каланча повідомив, що автівку на евакуаторі забирає в село Дихтинець. А з Пилипом пізніше вирішать, що далі робити. Потому від Каланці роздався телефонний дзвінок, розповідає хлопець:
"Ми з тобою так не домовлялися. Я ж тобі питання на червонець вирішив. І я хотів зрозуміти: так, а що він вирішив. Він же документи мені не повернув, тільки віддав телефон і почав розказувати, що я маю заплатити 300 доларів поліцейському і 500 доларів прокурору, мотивуючи це тим, що він не знає, які справи на мене вигадали працівники ТЦК".
За декілька днів власники авто відкликають довіреність та намагаються знову зв’язатись з активістом.
Дмитро Каланча:
"Ану послухай дуже уважно мене. Ти ідеш нахер так як ти є. Якщо тобі щось не нравиться. Іди пиши заяву".
Пізніше Пилип знаходить будинок Дмитра поруч із яким припарковане його авто:
"Ось мій реєтратор висить, ось машина повністю ціла стоїть, колеса цілі, не пробиті".
Пилип викликає поліцію. Через деякий час рішенням суду автівку забирають на арешт майданчик, у якості речового доказу. Дмитро Каланча записує відео нібито у нього, як у журналіста забрали машину під час чергового розслідування.
Дмитро Каланча:
"Вчора вночі у мене вилучили автомобіль".
Через деякий час за заявою Пилипа правоохоронці відкрили на Дмитра Каланчу чергову кримінальну справу за шахрайство. У псевдожурналіста провели обшуки та знайшли факти, які підтверджують його причетність до викрадення автомобіля та особистих речей, що були у ньому, а також які в подальшому можуть свідчити і про інші факти його незаконної діяльності. Зокрема, один із них помітив Пилип. Вчора ще до засідання суду щодо обрання запобіжного заходу Дмитро Каланча почав збір на власну заставу у розмірі 400 тисяч гривень, пізніше суддя обмежився меншою сумою.
"Він казав що треба йому 400 тисяч зібрати, а суд призначив йому 242".
Вже сьогодні у соцмережах написали, що псевдожурналіст зібрав майже 200 тисяч застави. Якщо ж не внесе повної суми - вкотре відсидить у СІЗО до рішення суду. Пилип же закликає всіх хто постраждав від так званої "допомоги" Дмитра Каланчі, звернутись до правоохоронців.
Питання залишається відкритим ким же насправді є Дмитро Каланча буковинським Робін Гудом чи рецидивістом?
Антоніна Фігель, Максим Демко, "Чернівецький промінь"