Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства» Щорічно, з 25 листопада (Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (День прав людини), проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Центр жіночого глобального лідерства при Ратґерському університеті під час першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році.
Акція триває в багатьох країнах упродовж тридцяти років, у рамках якої різні правозахисні організації закликають припинити гендернозумовлене насильство.
Про це повідомляє Чернівецька окружна прокуратура.
Домашнє насильство, а також насильство щодо жінок і дітей, ставить під загрозу нормальні сімейні цінності і норми поведінки, сприяє функціонуванню й засвоєнню хибних моральних орієнтацій, підриваючи права на рівність у всіх сферах життя та перешкоджаючи їхній рівноправній участі в суспільстві та професійній діяльності.
Наразі домашнє насильство є чи не найбільш поширеним порушенням прав людини, яке й досі залишається поглинутим культурою замовчування. Здебільшого це пояснюється тим, що дискримінаційне ставлення слугує підставою застосування сили, погроз, залякування чи словесних образ на адресу жінки чи дитини. І навпаки, ставши жертвою насильства, особа стикається з низкою обмежень її прав, піддається упередженому ставленню, стає соціально ізольованою.
Тому, дуже важливим сьогодні є подолання байдужості до домашнього насильства.
Ефективне реагування, надання комплексної допомоги та притягнення кривдників до юридичної відповідальності є одним із пріоритетів у діяльності органів прокуратури.
Так, упродовж 2024 року за ініціативи Чернівецької окружної прокуратури збільшилась кількість застосованих судом обмежувальних заходів щодо кривдників, забезпечено інформування потерпілих про права та послуги, мінімізовано участь потерпілих у процесуальних діях з метою недопущення їх повторної травматизації.
Упродовж вказаного періоду до суду скеровано 86 обвинувальних актів за фактами вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, з яких 10 - за фактами вчинення систематичного домашнього насильства.
"Не залишайтеся осторонь, не замовчуйте та не виправдовуйте насильство в сім’ї!
Якщо, ваші рідні або знайомі страждають від будь-яких форм домашнього насильства, звертайтесь по допомогу за номером 0 (800) 213-103 (Консультативний центр системи надання безоплатної правничої допомоги)", - йдеться у повідомленні.
Якщо, ваші рідні або знайомі страждають від будь-яких форм домашнього насильства, звертайтесь по допомогу за номером 0 (800) 213-103 (Консультативний центр системи надання безоплатної правничої допомоги)", - йдеться у повідомленні.