60% тих, хто чинить домашнє насильство, є військовими, зазначають в МВС Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% проти минулого року. Станом на жовтень зареєстровано 8185 таких кримінальних правопорушень.
За 9 місяців 2024 року гаряча лінія громадської організації у сфері захисту прав жінок і дітей Ла Страда - Україна отримала 33 тисячі звернень щодо домашнього насильства. Найчастіше звертаються люди, які стали жертвами психологічного та фізичного насильства. Про це у вівторок, 10 грудня, розповіла президентка громадської організації Катерина Черепаха, передає Кореспондент.
Вона зауважила, що торік таких дзвінків було майже 40 тисяч звернень, здебільшого від жінок.
"Коли числа залишаються такими високими, попри те, що мільйони жінок із дітьми виїхали, це означає, що це справді та проблема, яка потребує уваги й реагування", - підкреслила Катерина Черепаха.
Вона проінформувала, що найчастіше телефонують через психологічне насильство. На другому місці - фізичне.
"Різниця між ними не показова, там незначний відсоток", - вказала вона.
Набагато менше звернень щодо економічного насильства. І найменший відсоток - стосовно сексуального насильства.
"Але це не тому, що воно рідко трапляється, а тому, що про нього не так легко сказати. Це дуже сенситивна тема. А про сексуальне насильство як форму домашнього насильства - йдеться ще менше. Зґвалтування у шлюбі багато хто взагалі не ідентифікує. Але насправді, навіть якщо є штамп у паспорті, - це таке саме сексуальне насильство", - акцентувала громадська діячка.
Катерина Черепаха додала, що зростає кількість звернень щодо насильства у родинах військовослужбовців або ветеранів.
Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком. Про це повідомила начальниця відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора Ірина Шурхно.
Нагадаємо, раніше в МВС повідомляли, що 60% тих, хто чинить домашнє насильство, є військовими.