Рись європейську періодично виявляли в центральній і південній частинах Національного природного парку "Черемоський" В Національному природному парку "Черемоський" повідомили, що в горах Буковини вдалося сфотографувати рідкісного хижака - рись європейську.
Тварин періодично виявляли в центральній і південній частинах заповідного об’єкта. Зокрема, на г. Томнатик, г. Яровиця, в ур. Семенчук, ур. Широке, ур. Жупани, в ур. Чорний Діл, на хр. Чорний Діл, в ур. Перкалаб, ур. Калиничі, ур. Чорний, ур. Порняла, в с. Сарата, неподалік кляузи Кронпринца Рудольфа.
Рись характеризується помітною приуроченістю до хвойних лісів. Влітку досягає поясу субальпійських луків, а з появою снігу спускається в долини. Лігвища влаштовує у важкодоступних місцях. Зазвичай веде поодинокий спосіб життя (за винятком самок з виводками). Парування відбувається в лютому–березні. Самка раз на рік (протягом квітня–травня) після 60–70 діб вагітності народжує 1–3 (зрідка 4) сліпих дитинчат. Зрячими малята стають на 12–16 добу. Лактація триває 2–3 місяці. Виводок тримається біля самки до наступної весни. Статевої зрілості молоді досягають у 21–30 місяців. Живиться рись переважно копитними, а також зайцями, середнього розміру птахами, мишоподібними гризунами і падлом.
Тіло хижака відносно коротке, у самців – від 76 до 110 см, у самок – 70-107 см у довжину. Довжина хвоста від 10 до 31 см. Висота в плечах – 60-65 см. Лапи сильні, довгі міцні з великими ступнями, взимку вкриті хутром. Має великі гострі пазурі. Вага 16-20 кг, рідше до 32 кг. Голова кругла з короткою шиєю. Вуха трикутні з китицями. Очі карі. Лицьові баки яскраві. Хвіст короткий з тупим чорним кінчиком. Забарвлення хутра варіює від рудувато-бурого до попелясто-сірого, з більш-менш вираженою плямистістю на спині, боках і лапах.
Фактори загрози для тварини - деградація місць перебування в результаті експлуатації лісів, рекреація, прокладання мережі доріг, браконьєрство.